У громадах Рівненщини запрацюють фахівці із супроводу ветеранів. Вони надаватимуть допомогу і консультації ветеранам війни та їхнім родинам, які пов'язані з оформленням статусів, пільг, працевлаштування та медичної реабілітації. До 5 вересня триває прийом заявок від кандидатів на цю посаду.
Про це Суспільному 27 серпня розповіла начальниця управління у справах ветеранів Рівненської ОДА Марина Корольова.
З її слів, фахівець із супроводу ветеранів працюватиме з ветеранами війни та членами його сім'ї. Кількість родин, які він може охопити — 35.
"Це фактично нова професія, до якої затверджено новий державний стандарт і відповідні вимоги. Зазначений фахівець буде надавати послугу з комплексного соціального супроводу, тобто це всі питання, які стосуються оформлення статусів, знижок, пільг та соціальної підтримки".
Окрім цього, фахівець із супроводу ветеранів зможе проконсультувати та здійснити супровід з:
- навчання;
- працевлаштування;
- медичної реабілітації;
- реабілітації засобами фізичної культури і спорту;
- отримання гранту.
Марина Корольова пояснила, що фахівці працюватимуть на першому етапі у громадах Рівненщини, де є комунальні установи:
"Надалі, в рамках реалізації цього проєкту, запрацюють однозначно в усіх громадах. Десь це будуть віддалені робочі місця".
Вона додала, що ветеран може звернутися до спеціаліста у два способи. Перший — записатися онлайн до обраного фахівця на сервісі, який наразі розробляють.
"Другий варіант — коли вже перші люди будуть набрані на роботу, їхні контактні телефони будуть розміщені на сайті ОДА і на сайті кожної територіальної громади, щоб люди знали до кого можна звернутись. Також там буде вказана адреса і електронний сервіс звернення до фахівця", — зазначила чиновниця.
Марина Корольова додала, що охочі стати фахівцем із супроводу ветеранів кандидати мають подати електронну заявку на платформі e-Ветеран до 5 вересня включно. Надалі проводитиметься відбір на посаду.
Вимоги до кандидатів:
- громадянство України;
- рівень освіти не нижче бакалавра в галузях знань: "Освіта/Педагогіка", "Соціальні та поведінкові науки", "Право", "Охорона здоров’я", "Соціальна робота", "Публічне управління та адміністрування";
- сертифікат про підвищення кваліфікації за напрямом: "Фахівець із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб" (необов’язково);
- реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності).
Зі слів Марини Корольової, претендентів, які пройдуть попередній відбір, тестуватимуть психологи.
"На базі Національного університету водного господарства та природокористування в Центрі ветеранського розвитку вони проходитимуть обов'язкове очне навчання. Воно буде тривати близько трьох тижнів. Після його завершення вони складатимуть іспит і на цій підставі будуть допускаються на роботу на свою посаду", — поділилася вона.
Також чиновниця зауважила, що це перша хвиля навчання на цю професію, надалі планують зробити ще одну. Станом на 1 липня в ЄДРВВ зафіксовано понад 40 тисяч ветеранів, повідомила Марина Корольова.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook