На будівництві у центрі Рівного знайшли скульптуру невідомого чоловіка. Зі слів історика Миколи Бендюка, фігура ймовірно присвячена комусь із радянських чи польських діячів.
Що робитимуть зі скульптурою та чи має вона історичну цінність, з'ясовувало Суспільне.
У Facebook 5 серпня з'явилося відео скульптури невідомого чоловіка, яку знайшли на території будівництва на вулиці Замковій у Рівному. Микола Бендюк пояснив, що встановити із зображення, кому присвячена скульптура — неможливо:
"Імовірно, скульптура стояла біля стадіону й належала комусь із радянських діячів. Хлопці гралися, відбили носа і комунальники вирішили далеко не возити, просто закопали її. У цьому місці було дуже багато згуб, тому що територія розташована біля самої греблі, яка вела від замку до міста".
Микола Бендюк зазначив, що на цій території може знаходитися й інша частина скульптури.
"Була повноцінна скульптура, тобто це лише її половина, а не погруддя. Видно, що це мистецька робота якогось художника. По періоду — ХХ століття, ранній радянський час або це ще може бути пізній польський час. На ньому [погрудді — ред.] розхристана сорочка, рис обличчя ми не бачимо. Зачіска — типова для ХХ століття", — зазначив історик.
Робітники знайшли скульптуру серед сміття, розповів представник будівельної компанії Мирослав Черній:
"Оскільки будівництво відбувається на території колишнього ринку, там було багато кіосків та складів і люди привозили туди все, що їм заважало. Ми знаходили там різні речі: шматки автомобілів, колеса. Наразі є погруддя".
Журналістів Суспільного не впустили на територію будівництва, де нині знаходиться скульптура, з міркувань безпеки.
"Воно зараз там стоїть з купою сміття. Якщо комусь потрібне — можемо його подарувати. Воно візуально ніякої історичної цінності не несе. Просто з кераміки, зі старого вилитого бетону, не зрозуміло чиє погруддя", — додав Мирослав Черній.
Знайдену фігуру оглянули представники спецкомісії, повідомила начальниця обласного управління культури і туризму Любов Романюк.
"Це погруддя орієнтовно 50-60 років ХХ століття. Історичної і культурної цінності воно не має", — пояснила вона.
На запитання, чи розглядали можливість зупинки будівництва і проведення розкопок, Любов Романюк зазначила, що причин для цього немає, оскільки скульптура не має історичної і культурної цінності.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook