Рівненський апеляційний суд змінив запобіжний захід екскерівнику Рівненського обласного територіального комплектування та соціальної підтримки Сергію Луцюку на вихід під заставу. Її розмір — майже пів мільйона гривень. Рік тому Сергія Луцюка та екскерівника районного ТЦК Віталія Козачука викрило ДБР на побитті військового.
Про це 2 серпня на сайті повідомив Рівненський апеляційний суд.
Що це за справа
У липні 2023 року ДБР викрили керівників Рівненського обласного та районного терцентрів комплектування та соціальної підтримки. Полковник і підполковник дізналися, що водій стрілецької роти однієї із військових частин планує доповісти про їхні порушення під час служби.
Натомість керівники військкоматів вирішили цього не допустити та побили чоловіка. Побиття битою знімали на відео, змушували потерпілого ставати навколішки та вимолювати пробачення, повідомляли в ДБР.
Керівнику обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки оголосили про підозру в перевищенні службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.
Наприкінці жовтня 2023 року Державне бюро розслідувань повідомило про підозру екскерівнику Рівненського обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки через незадекларовані статки на понад 46 мільйонів гривень. За даними слідства, частина нерухомості оформлена на його тітку.
На час слідства Сергія Луцюка відсторонили від службових обов’язків. Суд обрав йому запобіжний захід — тримання під вартою без можливості внесення застави. Військовий подавав апеляцію, щоб оскаржити ухвалу та поновитися на посаді, проте його клопотання відхилили.
Що просили адвокати обвинуваченого
Як йдеться у повідомленні апеляційного суду, захисники Сергія Луцюка подали дві апеляційні скарги на ухвалу місцевого суду від 12 липня 2024 року, якою екскерівника обласного ТЦК залишили під вартою до 10 вересня.
Адвокати просили змінити запобіжний захід на нічний домашній арешт. Один із захисників доповнив апеляцію та просив застосувати до обвинуваченого заставу в розмірі 242 тисячі гривень.
"Позицію захисту підтримав і обвинувачений та вказав на значне погіршення стану свого здоров’я, також просив врахувати, що його старший син нині виконує завдання в зоні бойових дій, а меншому лише три роки, взяти до уваги факт перерахування особистих коштів в розмірі 300 тисяч гривень на потреби Збройних сил України", — йдеться у повідомленні.
Позиція прокурора
Прокурор виступив проти задоволення апеляції, оскільки ризики, що стали підставою обрання запобіжного заходу не зникли.
Він зауважив, що колишній керівник обласного ТЦК перебуваючи на волі, зможе незаконно впливати на свідків та потерпілого, а також перешкоджати розгляду справи. Прокурор додав, що у Кримінально-процесуальному кодексі України відсутня норма про зміну запобіжного заходу на більш м’який у разі внесення коштів на потреби ЗСУ.
Рішення суду
Рівненський апеляційний суд скасував оскаржувану ухвалу місцевого суду — тримання під вартою. Також обрав обвинуваченому запобіжний захід у вигляді застави, удвічі збільшивши її розмір до 454 200 гривень.
Сергій Луцюк зобов'язався:
- не відлучатися з населеного пункту, в якому він проживає, без дозволу суду;
- прибувати до суду за першою вимогою;
- повідомляти суд про зміну місця свого проживання та/або місця роботи;
- утримуватися від спілкування з потерпілим та обвинуваченим Віталієм Козачуком як безпосередньо, так і через третіх осіб;
- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд та в'їзд в Україну.
"Прокурор хоч і вказав на наявність ризиків, але не обґрунтував їх відповідними доказами. Проаналізувавши заявлені ризики, апеляційний суд прийшов до висновку, що вони носять не конкретний, а абстрактний характер і є спробою для подальшого втручання в право особи на свободу", — йдеться у повідомленні.
Раніше Суспільне писало, що для екскерівника Рівненського районного ТЦК Віталія Козачука суд обрав запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням електронного засобу контролю та виконанням низки процесуальних обов’язків.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook