У громаді на Рівненщині зафіксували два випадки сказу — у кота та лисиці. Фахівці визначили межі загрозливої зони і задіяли карантинні обмеження.
Детальніше про ці випадки Суспільному розповів начальник Рівненського районного управління Держпродспоживслужби в області Сергій Германюк.
Сказ у кота
Про випадок сказу у кота, який зареєстрували у селі Люцинів Гощанської громади, 29 липня повідомило у Facebook Рівненське районне управління Держпродспоживслужби в області.
"Жінка зайшла в курник і там її вкусив безпритульний кіт. Вона звернулася за допомогою в медзаклад. Опрацювавши матеріали, в лабораторії підтвердили сказ у тварини", — розповів Сергій Германюк.
Як йдеться у дописі, низку сіл Гощанської та Бабинської громади оголосили загрозливою зоною:
- села Жалянка, Матіївка, Мичів, Пустомити, Малятин, Мощони, Вовкошів, Липки, Андрусіїв, Дружне, Воронів, Малинівка, Воскодави, Красносілля, Чудниця, Мнишин, Горбів, Полівці, Тучин, Садове, Кринички та Ючин Гощанської громади;
- село Мнишин Бабинської громади;
- мисливські угіддя Гощанської РО УТМР.
Допоки карантинні обмеження не знімуть, з цих територій заборонено вивозити собак, котів та диких тварин.
Сказ у лисиці
Про випадок сказу у лисиці, який зафіксували у селі Курозвани, Держпродспоживслужба повідомила 30 липня. За інформацією Сергія Германюка, лисиця забігла на подвір'я та накинулася на пса:
"Лисицю вбив власник собаки і повідомив в службу. Фахівці відібрали матеріал, направили в лабораторію. Там підтвердили сказ. Собака був щеплений, за ним наглядають".
За інформацією у дописі, частину сіл Гощанської громади оголосили загрозливою зоною:
- села Терентіїв, Федорівка, Русивель, Пашуки, Майків, Глибочок, Жаврів, Бочаниця, Дуліби, Франівка, Симонів та селище Гоща Гощанської громади;
- мисливські угіддя Гощанської РО УТМР.
З цих територій заборонено вивозити собак, котів та диких тварин, допоки карантинні обмеження не знімуть.
Скільки випадків сказу зафіксували в області
На Рівненщині у 2024 році виявили 31 хвору на сказ тварину у 21 неблагополучному пункті. Таку статистику, станом на 31 липня, Суспільному повідомив заступник начальника головного управління Держпродспоживслужби в області Олександр Костюк.
За його інформацією, сказ виявили у:
- 16 котів;
- восьми лисиць;
- п'яти собак;
- одної єнотовидної собаки;
- одного кроля.
За аналогічний період 2023 року зареєстрували 23 випадки захворювання тварин у 18 неблагополучних пунктах області.
"У цьому році випадки сказу реєстрували в усіх районах області. Найбільше — у Рівненському і Дубенському", — зазначив Олександр Костюк.
Він зауважив, що власники домашніх тварин несуть за них відповідальність:
"Якщо люди мають кота чи собаку, то їх потрібно щороку обов'язково щеплювати проти сказу. В державних установах вакцина є безплатною, її наразі вистачає. Ми проводимо роз'яснювальну роботу серед людей, аби вони щеплювали домашніх тварин".
Щоб щепити тварину у Рівному, слід звернутися у Держпродспоживслужбу області за адресою Малорівненська, 91. Жителі територіальних громад можуть вакцинувати тварин у місцевій ветеринарні дільниці чи лікарні.
Якщо людину вкусив кіт чи собака, то їй слід негайно звернутися у медзаклад до травматолога та поінформувати про це ветеринара, зазначив Олександр Костюк.
"Потрібно, наскільки це можливо, ізолювати тварину. Її не слід вбивати, тому що невідомо хвора вона чи ні. Спеціалісти беруть її під нагляд на 15 днів. Якщо за цей час тварина не загинула і клінічно здорова, то, під час укусу, збудника вірусу сказу в слині не було. Відповідно, людину не потрібно вакцинувати. Власники можуть ізолювати домашню тварину вдома, але спеціаліст має щодня її оглядати", — додав він.
Якщо лисиця вкусила людину і зникла, тоді потрібно одразу звернутися до травматолога, додав Олександр Костюк.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook