Визнав вину і сплатить штраф: суд на Рівненщині ухвалив вирок лікарю, якого затримали на хабарі

Визнав вину і сплатить штраф: суд на Рівненщині ухвалив вирок лікарю, якого затримали на хабарі

Суд на Рівненщині виніс вирок керівнику поліклінічного відділення Корецької міської лікарні. Йому призначили штраф у розмірі — 68 тисяч гривень. За версією слідства, медик вимагав півтори тисячі доларів хабаря за сприяння в оформленні групи інвалідності.

Про це стало відомо з вироку Корецького районного суду від 18 червня 2024 року.

Що це за справа

За версією слідства, пацієнт, який перебував у стаціонарі Корецької лікарні з грудня 2023 по січень 2024 року, звернувся до завідувача поліклініки, щоб той надав висновок про проходження лікування. Чоловік мав подати документи для оформлення групи інвалідності. Обвинувачений на той момент був головою ЛKK при лікарні.

Зранку 18 березня 2024 року завідувач, приймаючи пацієнта у своєму кабінеті, написав йому на папері суму — дві тисячі гривень. За ці гроші він обіцяв позитивно вплинути на голову та членів міжрайонної МСЕК.

Наступного дня лікар отримав від пацієнта цю суму.

"Посадовець видав пацієнту направлення на проходження ЛКК та вказав про необхідність надати наступного тижня усі необхідні документи та неправомірну вигоду, сума якої буде ним визначена пізніше", — йдеться у вироку.

23 квітня керівник закладу після того, як перевірив документи пацієнта і пересвідчився у їх достатності для визначення групи інвалідності, озвучив суму — 1500 доларів, за яку він вплине на голову та членів Острозької міжрайонної МСЕК, щоб ті прийняли позитивне рішення щодо встановлення третьої групи інвалідності.

Наступного дня, 24 квітня, перед початком засідання комісії посадовець отримав 1500 доларів хабаря, після чого його затримали правоохоронці.

Що вирішив суд

Керівнику поліклінічного відділення Корецької міської лікарні інкримінували статтю з "прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди для себе чи третьої особи за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, або пропозиція чи обіцянка здійснити вплив за надання такої вигоди". Санкція передбачає штраф від двох тисяч до п’яти тисяч п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на строк від двох до п’яти років.

27 травня прокурор з обвинуваченим уклали угоду про визнання винуватості.

"Кримінальне правопорушення, у вчиненні якого чоловік визнав себе винуватим, віднесене до нетяжких злочинів, внаслідок якого шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам, а отже угода відповідає вимогам закону", — повідомили у вироку.

Суд визнав лікаря винним, ухвалив та призначив йому штраф у розмірі 68 тис. грн та залишив за ним право на апеляцію.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок