Хотів продати іноземцям: на Рівненщині засудили чоловіка за контрабанду двох кам’яних сокир бронзової доби

Хотів продати іноземцям: на Рівненщині засудили чоловіка за контрабанду двох кам’яних сокир бронзової доби

На Рівненщині суд виніс вирок чоловікові за контрабанду двох кам’яних сокир бронзової доби. За даними слідства, засуджений намагався продати культурні цінності іноземцям та відправити їх за кордон. Натомість артефакти вилучили на митниці. Чоловіку призначили рік іспитового терміну.

Про це йдеться у вироку Здолбунівського районного суду від 10 червня.

Обвинувачений родом із Житомира. У 2023 році він придбав кам'яну сокиру доби бронзи, у кого саме — суд не встановив. Згодом чоловік вирішив продати культурну цінність громадянину Франції за сто євро.

Він відправив товар покупцеві зі Здолбунова через міжнародне поштове відправлення. На пошті чоловік заповнив дані до митної декларації, написавши у графі "докладний опис вкладення" неправдиву інформацію. Під час проведення огляду працівники Київської митниці виявили предмет, який становить культурну цінність. Його вилучили на експертизу.

У 2024 році обвинувачений ще раз придбав у невідомих сокиру доби бронзи та вирішив продати її громадянину Німеччини за 50 євро. Товар чоловік також передавав через Укрпошту у Здолбунові, вказавши неточні дані. Під час митного огляду предмет вилучили.

Чоловікові повідомили про підозру за фактами контрабанди культурних цінностей та замаху на вчинення кримінального правопорушення. 26 квітня обвинувачений із прокурором уклали угоду про визнання винуватості.

Здолбунівський районний суд визнав чоловіка винним та призначив йому три роки позбавлення волі. Натомість суд звільнив чоловіка від відбування основного покарання та постановив один рік іспитового терміну.

Кам'яні сокири вилучили у власність держави та передали у Рівненський обласний краєзнавчий музей.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок