"Людям важливо повірити у свої сили": у госпіталі на Рівненщині безкоштовно викладають IT-курси

"Людям важливо повірити у свої сили": у госпіталі на Рівненщині безкоштовно викладають IT-курси

IT-курси для військових
IT-курси для військових . xWarriors.Academy

Для військових, які проходять реабілітацію у Рівненському обласному госпіталі ветеранів війни, викладають безкоштовний базовий IT-курс. У рамках освітнього проєкту "xWarriors Academy" бійцям надають можливість реалізувати себе в іншій галузі. Перший набір учасників відбувся у 2023 році, а новий розпочнеться у червні цього року.

Засновник академії Олександр Стасюк та психологиня обласного госпіталю Софія Гладюк розповіли в етері Українське радіо. Рівне, ким можуть працювати бійці та як це допомагає реалізуватися себе.

Як тривав перший курс

У серпні 2023 року для бійців, які перебувають на лікуванні в обласному госпіталі, відкрили IT-курси. Головна мета проєкту — реінтегрувати ветеранів у цивільне життя, зазначив Олександр Стасюк:

"Як фахівець в галузі IT, я вирішив поділитися тим, що в мене є — знаннями та досвідом. Ми знайшли спільну мову з адміністрацією військового госпіталю у Клевані та домовилися про старт навчання. Ми запросили усіх охочих долучитися. Кожен учасник отримав ноутбук".

Викладачі курсу для військових
Викладачі курсу для військових. xWarriors.Academy

Навчання тривало чотири місяці: теоретичні лекції та практичні завдання — щотижня. Окрім цього, додатково з військовими працювали викладачі з англійської мови.

"Навчання не більше 10 годин на тиждень. Велика частина термінології в IT-індустрії базується на англійській мові. Під час занять ми зрозуміли, що це стало великим бар'єром при вивченні матеріалу. Вдалося залучити фахівців, які на волонтерських засадах погодилися працювати індивідуально з кожним із хлопців в режимі онлайн. У такому форматі люди мали можливість підготуватися до роботи в інженерно-технічній підтримці. Не обов'язково лише в ІТ людина може працювати після цього курсу. Наша мета — не просто навчити людей, а допомогти їм знайти роботу, допомогти їм реалізувати себе".

Учасники IT-курсів разом із викладачами
Учасники IT-курсів разом із викладачами. xWarriors.Academy

Він додав, що до першої групи увійшли 12 людей, з них — курс успішно закінчили четверо:

"Кожен з хлопців обрав подальший напрямок розвитку на свій вибір: троє — інженери програмного забезпечення, ще один — інженер з розробки та експлуатації. Ми надали онлайн доступ для всіх, хто був поза межами закладу, в інших регіонах. Людина може зрозуміти, що це не її. Деякі повернулися у частину", — розповів Олександр Стасюк.

Він додав, що після базового курсу можна працевлаштуватися:

  • DevOps — інженером з розробки та операцій;
  • Front-end Software Development — розробником інтерфейсів;
  • Project Management — менеджером проєктів;
  • Technical Support — фахівцем з технічної підтримки.

Новий набір

Другий набір на IT-навчання розпочнеться в червні. Зокрема, на базі госпіталю планують відкрити комп'ютерний клас.

"Базовий курс розтягнемо на три місяці, ми зробили висновки з минулого разу. Потім ще два-три тижні для профорієнтації, визначення майбутнього напрямку. Хочемо відкрити на базі госпіталю перший повноцінний комп'ютерний клас, який дозволить збільшити кількість людей, яким ми можемо допомогти. Протягом наступних кількох тижнів плануємо провести новий набір групи учасників за допомогою, в тому числі штатного психолога закладу. Психолог — це людина, яка найкраще знає внутрішній світ, мотивацію та життєву ситуацію кожної людини", — зазначив директор академії.

Психологиня обласного госпіталю Софія Гладюк розповіла, що до курсу намагаються залучати людей, які через отримані травми не зможуть працювати на тих посадах, які обіймали у цивільному житті:

"Це така добра перекваліфікація. Були пацієнти, які казали: «Я маю час, маю інтерес, не проти вивчити щось нове». Рівнянин, який пересувається за допомогою крісла колісного, має спінальну травму. Він сказав, що раніше займався виробництвом меблів, але зараз немає такої змоги. Він може навчитися проєктувати, опрацьовувати це на комп'ютері, займатися дизайном меблів. Він сказав, що це цікава ідея".

До викладання курсу хочуть долучити військових, які вже пройшли навчання, зазначив Олександр Стасюк:

"Ми зараз намагаємося залучити двох військових до менторства, до викладання хоча б базового курсу. Це не так легко, тому що людям важливо повірити у свої сили. Думаю, що маленькими кроками ми будемо цього добиватися, саме в цьому полягає наша мета".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок