"Фактично, як зняти шкіру з людини": на Рівненщині жінка зрізала кору з дерев, щоб прикрасити клумбу

"Фактично, як зняти шкіру з людини": на Рівненщині жінка зрізала кору з дерев, щоб прикрасити клумбу

Зрізана кора з дерев
Зрізана кора з дерев. Поліський лісовий офіс

На Рівненщині у лісі поблизу села Зірне жінка зрізала кору на шести деревах. Це виявили працівники охорони під час рейду. Жителька села свою провину визнала та пояснила свій вчинок тим, що хотіла прикрасили клумбу біля дому.

Речниця Поліського лісового офісу Світлана Думська розповіла Суспільному, наскільки такі випадки поширенні та як вони шкодять довкіллю.

За її інформацією, в лісових масивах Рівненського району жінка зрізала кору на шести деревах. Пояснила, що хотіла прикрасити клумбу біля дому.

"Я питала у лісової охорони, вони кажуть, що такі випадки були, але щоб настільки пошкодити дерева — раніше не було. Це не поширені випадки, щоб здирали кору. Можливо, людина не знала, не подумала", — зазначила Світлана Думська.

Зрізана кора з дерев
Зрізана кора з дерев. Поліський лісовий офіс

Вона додала, що жінка свою провину визнала та виплатила штраф за "пошкодження дерев і чагарників до ступеня неприпинення росту" — 1 200 гривень.

Речниця наголосила, що кору можна придбати або назбирати в лісі. Зняття кори робить дерево вразливим до різних хвороб, додала вона:

"Кора захищає дерево від шкідників, хвороб, екстремальних температур і втрати вологи. Пошкодження цих тканин порушує всі процеси. Це фактично, як зняти шкіру з людини. Вони стають вразливі до всіх інфекцій, хвороб, шкідників. Якщо в цих деревах заселяться шкідники, вони вражають інші рослини. Дерева будуть страждати певний час, вони не матимуть такого вигляду, як раніше".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок