Реабілітація дітей з інвалідністю на Рівненщині: які послуги надають і хто може ними скористатися

Реабілітація дітей з інвалідністю на Рівненщині: які послуги надають і хто може ними скористатися

На Рівненщині перебуває понад три тисячі дітей з інвалідністю, які потребують послуг з реабілітації. На них у 2024 році в області виділили більш як 15 мільйонів гривень.

Про це на онлайн-брифінгу розповіла директорка департаменту соціальної політики ОДА Роза Слободенюк:

"На сьогодні діє державна програма підтримки дітей з інвалідністю, які потребують надання саме реабілітаційних послуг. Ця програма не нова, вона вже працює багато років, але такого великого обсягу фінансування, як ми отримали на ці послуги у 2024  році, в попередні роки не мали".

З її слів, батьки й законні представники дітей з інвалідністю можуть вибирати заклади, які надають реабілітаційні послуги самостійно. На сьогодні до переліку включили понад 120 реабілітаційних закладів, однак він постійно оновлюється.

"Батьки можуть ознайомитися із переліком в управлінні соціального захисту населення за місцем проживання або у відділах соціального захисту громад", — додала вона.

Роза Слободенюк зауважила, що суму, яку виділяє держава для однієї дитини з інвалідністю на реабілітацію, варіюється:

"Вартість послуг визначається реабілітаційною установою, відповідно до індивідуальної програми реабілітації, яку видають у медичному закладі. Вона містить перелік послуг, які необхідно надавати. Відповідно до переліку вибирається профіль і сам заклад".

З її слів, вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини, яка відповідно до індивідуальної програми реабілітації має обмеження:

  • I та II ступеня не може перевищувати 16 тис. гривень;
  • III ступеня не може перевищувати 25 тис. гривень.

Гранична вартість реабілітаційних послуг на рік для однієї дитини-сироти збільшується на 50%.

"Реабілітаційні заходи можуть надаватися в стаціонарі і амбулаторно кілька разів на рік, проте в межах граничної суми, яка виділяється для проходження цієї реабілітації", — додала Роза Слободенюк.

Куди звертатись і які документи потрібно мати

Директорка департаменту соціальної політики ОДА пояснила, що звертатися слід до органу захисту населення за місцем проживання. Це може бути як управління райдержадміністрації, так і відділ соціального захисту населення в громадах.

Потрібно подати такі документи:

  • паспорт; 
  • ідентифікаційний код;
  • свідоцтво про народження дитини;
  • індивідуальну програму реабілітації;
  • документ, який підтверджує статус дитини — дитина-сирота або дитина позбавлена батьківського піклування;
  • виписку з медичної карти амбулаторного стаціонарного хворого за формою, яка затверджена МОЗ.

"Нині на Рівненщині на обліку перебуває понад три тисячі дітей з інвалідністю, які потребують послуги з реабілітації. У 2024 році уже виділили більш як 15 млн грн для проведення реабілітації. Це фактично забезпечить надання послуг майже всім діткам, які на сьогодні її потребують та перебувають на обліку", — пояснила вона.

Оздоровлення відбувається як за місцеві гроші, так і за гроші державного бюджету.

"Громади передбачили на ці потреби понад шість мільйонів гривень місцевих грошей. Зауважу, що не всі виділили, тому батьки, які хочуть оздоровити своїх дітей, можуть звертатися до громади, просити виділити гроші для таких цілей. Окрім того, оздоровлення дітей відбувається за кошти державного бюджету. Тобто певні категорії дітей оздоровлюються в "Артеку", відбуваються зміни, заїзди", — розповіла Роза Слободенюк.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок