"Я звернувся в поліцію": підприємець з Рівного прокоментував звернення щодо заборони хвилини мовчання та місії "На щиті"

"Я звернувся в поліцію": підприємець з Рівного прокоментував звернення щодо заборони хвилини мовчання та місії "На щиті"

Хвилина мовчання у Рівному та звернення про його скасування
Хвилина мовчання у Рівному та звернення про його скасування. Колаж Суспільне Рівне

Звернення від імені підприємця з вимогою скасувати перекриття руху під час хвилини мовчання та кортеж місії "На щиті", адресоване управлінню культури та туризму Рівного, 22 травня оприлюднила на своїй сторінці у Facebook директорка Будинку ветеранів Вікторія Шинкаренко.

В коментарях під дописом люди обурилися таким вимогам. Підприємець, дані якого були вказані у зверненні, зазначив Суспільному, що не писав його та вважає, що це дії шахраїв. Також додав, що після оприлюднення документа з його особистими даними, отримував погрози від невідомих.

Що це за звернення

Звернення із закликом скасувати хвилину мовчання та місію "На щиті" оприлюднила у соцмережах Вікторія Шинкаренко, яка очолює Будинок ветеранів. Таке прохання надійшло в управління культури і туризму Рівного від нібито одного з рівненських підприємців. У документі вказані особисті дані автора — прізвище та ініціали, адреси проживання та бізнесу, номер телефону та підпис.

В документі чоловік зазначає, що під час щоденної хвилини мовчання правоохоронці обмежують його право на вільне пересування та називає такий захід "безглуздим":

"За незаконною вказівкою посадових осіб, працівники поліції систематично обмежують моє право на вільне пересування та примушують робити те, що не передбачено законодавством. Зокрема, щодня перекриваючи рух центральним перехрестям міста для проведення безглуздого заходу "Хвилина мовчання", перешкоджаючи мені рух та доступ до моїх приміщень, які я здаю в оренду та на моє виробниче підприємство в селі Обарів".

Окрім цього, у заяві вимагається ліквідувати блокпост на виїзді з Рівного в напрямку села Обарів та проводити "політичні та розважальні акції" за межами міста, щоб "не перешкоджати веденню бізнесу".

"Незаконне військове угрупування "На щиті" порушуючи правила дорожнього руху, систематично здійснюють порушення подаючи звукові сигнали в межах міста та залякуваннями примушують людей зупиняти свої транспортні засоби та ставати на коліна, чим принижують їхню гідність", — йдеться у зверненні.

Вікторія Шинкаренко відреагувала на такі вимоги у дописі так:

"Знайомтесь, двоноге створіння. Мешкає в моєму місті, ходить серед людей, дихає одним повітрям і вважає хвилину мовчання о 9:00 "безглуздим заходом", а місію супроводу "На щиті" незаконним збройним формуванням. Бо це перешкоджає веденню його бізнесу! Тому вимагає політичні та "розважальні" заходи винести за межі міста. Йшов 11 рік війни. Хто знає, як з ним можна поспілкуватися по душам? Кава з мене".

Рівненські медіа та місцеві канали поширили допис директорки Будинку ветеранів. У коментарях під дописом таким вимогам обурилися.

Коментарі під дописом Вікторії Шинкаренко
Коментарі під дописом Вікторії Шинкаренко. Скрин коментарів під дописом Вікторії Шинкаренко

Виконувач обов'язків міського голови Рівного Віктор Шакирзян зазначив, що міськрада розглядає усі звернення, які до них надходять:

"Це так само розглянемо. Але це людина, напевно, живе не в Україні, а в іншому світі. Щодня прощаємося з нашими хлопцями. Потрібно віддавати шану загиблим, які віддають життя. Я думаю, він перш за все має подякувати нашим Збройним силам, які дають йому можливість сьогодні працювати. Три хвилини нікому не врятують життя, а от вшанувати памʼять — це наш обовʼязок".

Позиції підприємця, директорки Будинку ветеранів та поліції

Суспільне поспілкувалося з підприємцем Іваном, чиї дані були вказані у зверненні. Він наголосив, що не писав такого листа і попросив не вказувати своє прізвище.

Як розповів чоловік, з грудня 2023 року невідомі люди використовують його особисті дані та надсилають звернення з підробленим підписом у різні структури. За його словами, від його імені надійшло 15 таких листів.

"Почали надходити в різні органи державної влади листи, використовуючи мої персональні дані та підроблений підпис. Перший лист був у центр зайнятості, нібито від пораненого ветерана. Далі були листи зі скаргами на сусідів по гаражу. Спочатку це були безневинні речі, а потім почалися звинувачення у корупції конкретних суддів. Мені приходили ці відповіді додому. Я звернувся в поліцію, там зареєстрували кримінальну справу. Кожного разу я подавав клопотання, просив долучити їх до справи, щоб отримати оригінали звернень і зробити експертизу", — розповів Іван.

Підприємець дізнався, що його ім'я та прізвище поширюють у соцмережах та новинах після того, як отримав повідомлення із погрозами. Він вважає, що Вікторія Шинкаренко перед тим, як публікувати такий допис, мала б йому зателефонувати:

"Я просив пришвидшити розслідування, писав, невідомо що буде далі. Це все тягнулося до тих пір, поки не дійшло до військової тематики. Я дізнався про це звернення, коли на Viber надійшли погрози від військових, один скинув посилання на цей лист з Telegram-каналу. Потім я ввів своє прізвище в пошук, і бачу, що різні медіа опублікували статті й посилалися на Вікторію Шинкаренко. Практично вона опублікувала неперевірену інформацію. Там був номер телефону, можна було подзвонити й дізнатися, що відкрита кримінальна справа. Тим паче, що сьогодні в цих листах перекреслене прізвище й адреса, до цього чотири дні все було у відкритому доступі. Я звернувся в поліцію".

Вікторія Шинкаренко у коментарі Суспільному надала свою позицію стосовно цієї ситуації:

"Місію "На щиті" організували ми. Звичайно, якщо такий лист вийшов в мережу і його існування підтверджене, то це, мабуть, кожного обурить. Нехай він доводить у суді, чи писав це. Факт існування такого листа — є. Я його особисто не знаю, але, наскільки мені сказали інші, він судиться з усіма. Дізналася про таке звернення, коли мені його скинули в приватні повідомлення".

Підприємець наголосив, що отримував погрози на свою адресу. За підрахунками чоловіка, 22 травня він отримав 20 дзвінків та вісім повідомлень у Viber:

"Я на Viber отримував погрози, і в коментарях. Фактично мені знищили репутацію, заподіяли моральну шкоду. Там були мої відкриті дані, номери телефонів, адреса проживання, офісу підприємства. В обговоренні писали, де мене можна знайти, що написати на стінах офісу, чи спалити його. Були заклики до вчинення смерті. Там пишеться, що це заважає моєму бізнесу. В Обарові моє підприємство порожнє стоїть в бур'янах на продаж. На Чорновола здаю в оренду приміщення під магазин. Я думаю, перед тим як подавати звернення від мого імені, вони повністю вивчили інформацію про мене по реєстрах. Є підозра, хто це робить, але як можна говорити на когось, коли мають бути докази. Це поліцейські мають встановити".

Речниця поліції в області Марія Юстицька зазначила, що чоловік справді звертався із заявою до поліції. Наразі за фактом підробки документів триває досудове розслідування. Також вона додала, що нові звернення заявника зареєстровані. Відповідно до законодавства — проводиться перевірка.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок