Реконструкція очисних споруд у Квасилові: керівник Рівнеоблводоканалу розповів, як це відбуватиметься

Реконструкція очисних споруд у Квасилові: керівник Рівнеоблводоканалу розповів, як це відбуватиметься

У Квасилові Рівненської громади проведуть реконструкцію очисних споруд. На реалізацію проєкту виділять 1,7 млн євро в рамках українсько-польської програми. Нове обладнання надасть підприємству можливість економити споживання енергоресурсів.

Про це Суспільному розповів в.о. директора Рівнеоблводоканалу Андрій Грухаль.

Рівненщина отримала грант на реконструкцію очисних споруд у рамках програми транскордонного співробітництва "Interreg NEXT Польща – Україна 2021-2027".

Реконструкція буде відбуватися поетапно, щоб очисні споруди могли працювати без зупинок, зазначив Андрій Грухаль:

"Це кошти Євросоюзу, орієнтовно 1,7 млн євро. Ми сподіваємося, що роботи розпочнуться або з другої половини цього року, або вже з наступного. Реконструкція може тривати декілька років, але це не вплине на роботу очисних споруд. Фінансування надаватимуть поетапно, відповідно до виконання робіт. Тобто виконуємо якусь частину роботи, звітуємо, згодом надають фінансування на продовження інших робіт".

Споруди підприємства у Квасилові забезпечують очищення стоків з селища та Здолбунова. Після цього — скеровують в річку Устя.

"Підприємство і громада отримають сучасні очисні споруди, які забезпечуватимуть набагато кращу очистку, ніж зараз. У нас є норми щодо очистки стічних вод. Вода, яка скидається після очистки в річку, має відповідати певним показникам, які не повинні бути перевищені. На сьогодні очисні споруди з цим справляються, але для досягнення такого рівня витрачається багато ресурсів: електроенергії, ремонтів тощо. Після проведення реконструкції рівень очистки стічних вод покращиться, а витрати підприємства зменшаться", — наголосив в. о. директора Рівнеоблводоканалу.

За його словами, завдяки заміні старого обладнання на сучасне, виробничий процес стане автоматизованим:

"Це повна модернізація виробничих процесів очисних споруд: заміна обладнання для очистки стоків, насосного обладнання, повітродувок, трубопроводів, ремонт виробничих приміщень та інше. Тобто це великий комплекс робіт. Ми плануємо зробити очисні споруди максимально автоматизованими".

За даними Андрія Грухаля, обладнанню на очисних спорудах у Квасилові приблизно 50 років:

"Це обладнання досить енергоємне і затратне. Наразі на очисних спорудах працюють повітродувки потужністю до 100 кВт, а сучасні споживають вдвічі менше електроенергії. Ремонти проводяться постійно, щоб процес очистки не переривався. Після реконструкції сподіваємося знизити споживання енергоресурсів на експлуатацію очисних споруд. Це однозначно позитивно вплине на тарифи водопостачання та водовідведення — вони не підвищуватимуться так різко".

Рівнеоблводоканал має на балансі чотири комплекси очисних споруд. За словами в. о. директора підприємства, гроші, які виділять в рамках програми скерують саме на модернізацію обладнання у Квасилові:

"Наприклад, більшість мешканців Рівного розуміють, що в місті немає достатнього обʼєму очисних споруд, які б забезпечували всі потреби міста. Тобто половину стічних вод ми очищаємо на наших власних очисних спорудах, а решту транспортуємо до очисних споруд ПрАТ "Рівнеазот". Підприємство також веде перемови з фондами та міжнародними організаціями щодо будівництва нових очисних споруд у Рівному. На момент 2020 року вартість будівництва нових очисних споруд в Рівному становила понад 20 млн євро".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок