Безоплатне лікування та протезування у Рівненській обласній стоматполіклініці: як військовим скористатися послугою

Безоплатне лікування та протезування у Рівненській обласній стоматполіклініці: як військовим скористатися послугою

У Рівненській обласній стоматполіклініці запрацював проєкт з безоплатного протезування військовим за гроші НСЗУ. Лікування та протезування зубів фінансують також з обласного бюджету з 2018 року, цією послугою можуть скористатися лише жителі Рівненщини.

Як працюють ці дві програми та скільки військових ними скористалися, в етері Українське радіо. Рівне розповів завідувач ортопедичного відділення стоматполіклініки Юрій Слива.

Як працює програма НСЗУ

Лікар повідомив, що програмою від НСЗУ можуть скористатися люди з інвалідністю, які постраждали внаслідок війни, а також військові, які перебувають в тилу і їм потрібна термінова допомога.

"Тут нема електронних черг чи перепон для того, щоб отримати допомогу. Людина повинна мати сімейного лікаря, щоб вона була у всеукраїнській базі. Також потрібні документи, які підтверджують статус учасника бойових дій чи інвалідність, отриману внаслідок війни", — розповів Юрій Слива.

На лікування, за його даними" виділили до 15 000 гривень на пацієнта.

Як працює обласна програма

Юрій Слива також повідомив, що в стоматполіклініці з 2018 року діє обласна програма, яка передбачає безоплатне лікування та протезування зубів для військових:

"Ця програма фінансується з обласного бюджету. Вона передбачає лікування й протезування військовослужбовців, ветеранів, вдів, дітей та батьків Героїв Небесної Сотні. Нею можуть скористатись люди, які зареєстровані в області. Військовослужбовці, які на цей час знаходяться в Рівному, не можуть нею скористатися. Новою програмою від НСЗУ зможе скористатися будь-який військовий у будь-якому місті країни".

Юрій Слива зазначив, що у черзі на обласну програму перебуває приблизно 150 військових.

"Це люди, які звернулись в нашу стоматполіклініку, написали заяву й принесли пакет документів. Це електронна черга, яка контролюється департаментом охорони здоров'я області, щоб не було зловживань".

Перелік документів, щоб зареєструватися в черзі:

  • копія паспорта;
  • копія ідентифікаційного коду:
  • посвідчення учасника бойових дій;
  • довідка з військової частини про безпосередню участь в бойових діях.

У 2023 році з обласного бюджету виділяли до 15 тисяч гривень на одну людину, раніше — до десяти тис. грн, зазначив Юрій Слива.

Скільки військових скористалися обласною програмою з 2018 року:

  • у 2018 році запротезували 72 людини на суму 350 000 грн;
  • у 2019 році — 76 людей на суму 500 000 грн;
  • у 2020 році — 53 на суму 370 000 грн;
  • у 2021 році — 127 людей на суму 900 000 грн;
  • у 2022 році — 149 на суму 1 031 000 грн;
  • у 2023-му — 93 людини суму 1 100 000 грн.

Ця програма прописана до 2025 року.

Різниця між обласною та державною програмами

Зі слів ортопеда, протезування — кінцевий етап реабілітації пацієнта:

"Перед тим людина повинна пройти цілий перелік процедур: консультація хірурга, якщо потрібно — видаляють корені гнилі або ті, зуби які не можна вилікувати, працює лікар пародонтолог, який робить гігієнічні чистки, працює лікар-терапевт, який підліковує карієс тощо. На кінцевому етапі до роботи приступає лікар-ортопед".

У державну програму гроші на лікування і підготовку й підготовку не заклали, зазначив Юрій Слива:

"Приходить військовослужбовець і ми йому повинні сказати про те, що ми вас можемо запротезувати безкоштовно, але лікуйтеся в іншому місці. Якщо людина приходить пролікована з іншого закладу, ми повинні перевірити наскільки адекватним було лікування й чи зможемо його взяти на протезування. Ми будемо користуватися нашою обласною програмою й виходити із ситуації".

Він додав, що програмами можна скористатися раз на рік.

НСЗУ також підписала контракти на протезування зі Здолбунівською, Сарненською та Березнівською стоматполіклініками, а Рівненська міська — на черзі, повідомляв раніше голова Рівненської облради Андрій Карауш.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок