"Зробив постріл, щоб налякати собаку": на Рівненщині жінка звинувачує племінника у вбивстві домашнього пса

"Зробив постріл, щоб налякати собаку": на Рівненщині жінка звинувачує племінника у вбивстві домашнього пса

Ексклюзивно

Стріляв у собаку, бо бачив, як та нападала на його вівці — так житель села Іллін, що на Рівненщині, пояснив свій вчинок. 10 квітня його тітка Наталія Власюк пішла працювати у поле і взяла з собою пса Біма. А потім почула постріл і крик собаки. Жінка написала заяву в поліцію.

Деталі інциденту дізналося Суспільне.

Жителька села Іллін Бабинської громади Наталія Власюк розповіла, що в середу 10 квітня підстрелили її пса Біма:

"Я була на городі, песик бігав біля мене. Я його відв'язала, взяла із собою. На деякий час я його випустила з виду. Раптом я побачила, як їхала машина в напрямку ставу. Вона зупинилась на кілька секунд, почула звук, схожий на постріл, пролунав крик собаки. Хто стріляв — я не бачила, щоб хтось з машини виходив — теж не бачила".

застрелив собаку
Наталія Власюк. Суспільне Рівне

Пес помер того ж дня, Наталія Власюк одразу звернулася в поліцію. Автомобіль, який бачила на місці події, за її словами, належить її племіннику Олександру. До завершення слідства чоловік не дозволив Суспільному показувати його обличчя і називати прізвище.

"Я зробив постріл, щоб налякати собаку. Чи я у нього попав, чи ні — я не буду цього коментувати, бо я не впевнений", — прокоментував Олександр.

застрелив собаку
Олександр. Суспільне Рівне

Він розповів, що собаки Наталії раніше нападали на його овець:

"Кажу, ваш собака — я 100% бачив, я його застрелю. Я прожив трохи в іншій країні, де твоє майно має якесь значення. Ти маєш його захищати. Я скільки разів у них просив, щоб прив'язували чи закривали собаку. У мене вже загризли десь 20 овечок".

застрелив собаку
Вівці. Суспільне Рівне

Те, що Бім нападав на овець Олександра, Наталія Власюк спростувала. Вона пояснила, що на тварин могли нападати бездомні пси, які збиралися у зграю поруч із місцевою фермою:

"Собака була абсолютно спокійна, врівноважена, стерилізована з щепленнями, соціалізована. Ніколи агресії до людей не проявляла. Собака у нас був другом, нам було його шкода".

застрелив собаку
Наталія Власюк з іншим своїм собакою. Суспільне Рівне

Біма Наталії Власюк віддали волонтери у серпні 2023 року. Пораненого пса на вулиці знайшла рівнянка Марія Січова, вона пригадала, що тоді організувала збір на лікування Біма. Потому — знайшла для нього нову сім'ю. Жінка розповіла, коли дізналась, що собаки не стало, також звернулася в поліцію:

"Ми з дівчатами написали заяви у поліцію. Пані Наталя — за місцем проживання, а ми з пані Людмилою звертались до нашого рівненського відділку поліції. Зараз чекаємо слідчих дій".

застрелив собаку
Марія Січова. Суспільне Рівне

Заступниця начальника слідчого відділення поліції № 5 Ольга Шевчук повідомила, що правоохоронці провели перші слідчі дії, за результатами яких внесли відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за жорстоке поводження з тваринами:

"Санкція статті передбачає арешт до шести місяців, або обмеження волі терміном на три роки. Труп собаки вилучили, на даний час він знаходиться на експертизі. Проводяться слідчі розшукові дії зі встановлення особи".

застрелив собаку
Ольга Шевчук. Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок