"Щоночі дуже страшно лягати спати": що розповідають переселенці, які прибули евакуаційним потягом на Рівненщину

"Щоночі дуже страшно лягати спати": що розповідають переселенці, які прибули евакуаційним потягом на Рівненщину

На Рівненщину прибув перший евакуаційний потяг з Донеччини. За інформацією начальника ОВА Олександра Коваля, ним скористалися 59 людей. Шестеро з них мають інвалідність, 25 — діти.

Суспільне поспілкувалося з пасажирами евакуаційного потяга, який прибув на Рівненщину.

68-річна Ольга розповіла, що дорога зайняла приблизно двадцять годин. Жінка зазначила, що евакуювалася разом із родиною:

"Я приїхала з чоловіком, він — інвалід війни, чорнобилець. Приїхав син з невісткою, свекруха. В нас ще таких великих обстрілів не було, трошки сумнівалися. Але в середу кинули дві керовані авіабомби на село, двоє людей загинули: батько і син. Під завалами їх знайшли. Всю ніч простріляли, після того вже з артилерії. І ми дочекалися ранку й викликали поліцію, щоб нас евакуювали".

"Кожну ніч дуже страшно лягати спати": що кажуть переселенці, які прибули на Рівненщину
Переселенці з Донеччини. Фото: Суспільне Рівне

17-річна Анна приїхала на Рівненщину разом з матір'ю, братом та сестрою. У рідному місті в дівчини залишилася бабуся та хлопець.

"Бабця сказала: «Ні, я свій дім не залишу. Це мій рідний дім». А хлопець планує сюди, до мене, приїхати. Раніше не так страшно було. А зараз щоночі дуже страшно лягати спати, не знаєш що буде. Зі страхом спати — це дуже страшно. Сирена дуже часто, стрільба щодня", — зауважила Анна.

На вокзалі евакуйованих людей зустрічали працівники ДСНС, Нацполіції, швидка та волонтери.

"Ми організували пункт для прийому їжі, пункт, на якому надавали психосоціальну підтримку населенню, загін швидкого реагування для того, щоб допомогти нашим громадянам з перевезенням вантажів, транспортуванням людей з інвалідністю. Щоб наші громадяни, приїхавши з місць, де йдуть бойові дії, побачили, що тут будемо дбати, допомагати їм і підтримувати. Ми — один народ і маємо підтримувати одне одного", — зазначив командир загону швидкого реагування Українського Червоного Хреста Анатолій Каштан.

"Кожну ніч дуже страшно лягати спати": що кажуть переселенці, які прибули на Рівненщину
Переселенці з Донеччини. Фото: Суспільне Рівне

Зі слів начальника обласної військової адміністрації Олександра Коваля, людей поселять у трьох громадах Рівненщини:

"Кожна громада має резервування місця. Ми, звісно, вибираємо найкращі по логістиці, щоб це були ближче до колишніх райцентрів. Тобто, до міст, центрів територіальних громад, щоб була інфраструктура, медична, соціальна та освітня".

Наразі на Рівненщині проживають орієнтовно 48 тисяч переселенців, готові прийняти ще понад 700, додав Олександр Коваль.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок