Фізпідготовка, комп'ютерна грамотність, кулінарія: у громаді на Рівненщині організують навчання для тих, кому за 60

Фізпідготовка, комп'ютерна грамотність, кулінарія: у громаді на Рівненщині організують навчання для тих, кому за 60

Ексклюзивно
На Рівненщині організують навчання для тих, кому за 60
. Фото: група Університет третього віку ВЦССП у Facebook

У Вараші на Рівненщині з 1 квітня запрацює проєкт "Соціонавчальний простір для сеньйорів". Він передбачає створення факультетів в “Університеті третього віку” — фізичної підготовки, комп'ютерної грамотності, кулінарії та швейної справи. Проєкт втілюватимуть за кошти мікрогранту.

Як розповіла Суспільному директорка Вараського центру соціальних служб та послуг Світлана Пашко, ідея організувати таке у громаді виникла після стажування у Польщі:

“Побачила, що у Польщі робота з сеньйорами — так там називають вікову групу 60+ — на дуже високому рівні. У нас є основа — слухачки нашого “Університету третього віку". Це група жінок, які ходять на фітнес та нейровсесвіт, заняття із покращення пам'яті. Ми хотіли розширити їхні можливості. Цим слухачкам будемо пропонувати факультети, які розраховані на десять людей кожен. Якщо наберемо серед наших слухачів, будемо робити оголошення у соцмережах і добирати".

За словами авторки проєкту, мають запрацювати факультети фізичної підготовки, комп'ютерної грамотності, кулінарної справи і швейної справи:

“На кожен факультет будемо шукати спеціаліста, який буде викладати кожну дисципліну. Проєктом передбачена оплата праці для спеціалістів. Реалізовувати ми його маємо своїми можливостями, своїми силами. Все буде на базі центру соціальних служб та послуг”.

Світлана Пашко зазначила, що досвід роботи в Україні з такою категорією осіб не вивчала, але при написанні проєкту керувалася потребами жінок, з якими працюють у центрі:

“З підтримкою фізичного здоров'я та комп'ютерною грамотністю ніби все зрозуміло. А кулінарія — будемо вчитися робити, наприклад, пастилувид кондитерських виробів, який виготовляється шляхом висушування (дегідратації) за низьких температур пюре з фруктів, ягід або овочів., фріпсиЦе фруктові чіпси, які є шматочками різних фруктів, висушені без додавання консервантів і цукру., які потім можна пропонувати на різних заходах, а на отримані кошти ще щось купувати. Щодо швейної справі — в планах пошиття торбинок для чаю. Хтось буде збирати трави, бо це безкоштовна сировина, добирати наповнення і продавати такий корисний поліський чай на різних заходах”.

Грантова підтримка розрахована на два місяці — з 1 квітня по 31 травня 2024 року. Світлана Пашко переконана, що проєкт стане самоокупним і працюватиме й надалі:

“Ми закупимо обладнання і зможемо продовжувати роботу. Наприклад, жінки навчаться від спеціаліста кулінарним тонкощам, і коли, наприклад, прийдуть нові люди, то ми не матимемо потребу в такому спеціалісті — вони одна одну зможуть вчити. Ми ще плануємо зробити кімнату відпочинку, де буде сольова лампа, масажне крісло, за потреби тут можна буде проводити якісь тренінги. Між заняттями жінки зможуть у цій кімнаті порелаксувати”.

Проєкт розрахований на жителів Вараської громади, але, зі слів Світлани Пашко, за потреби тут охоче поділяться досвідом:

“Хочемо змонтувати відеоролик про діяльність нашого “Університету третього віку”. Якщо, наприклад, знайдуться такі активні жінки у Володимирці чи інших громадах, ми готові прийняти, показати, розказати, як все працює".

Проєкт «Соціонавчальний простір для сеньйорів» став одним із п'яти в Україні, які отримають фінансування у грантовій програмі «Конкурс Мікрогрантів 2024/UA-DZ – Добре Врядування – Проєкти 2023» від Фонду міжнародної солідарності. Серед переможців конкурсу є ще одна громада з Рівненщини – Смизька селищна рада, яка отримає гроші на проєкт «Підвищення якості надання послуг з екстреної медичної допомоги шляхом створення соціально-медичного хабу «Центр громадського здоров`я». Усього на конкурс подали 21 заявку.

У райцентрі на Рівненщині запрацюють факультети для тих, кому за 60
Фото: сайт Фонду міжнародної солідарності

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок