Оформляли водіями: подружжя з Рівненщини організувало канал переправлення військовозобов’язаних за кордон

Оформляли водіями: подружжя з Рівненщини організувало канал переправлення військовозобов’язаних за кордон

Виявили схеми виїзду ухилянтів від мобілізації
Ухилянти від мобілізації. Фото: поліція в Рівненській області

Схему переправлення військовозобов'язаних чоловіків за кордон виявила поліція Рівненщини. Залишати країну під виглядом водіїв-перевізників допомагало подружжя. До цього залучили ще одного чоловіка з області й жінку з Волині.

Про це 16 лютого повідомила речниця поліції в Рівненській області Марія Юстицька.

"Схему ухилення від призову налагодило подружжя — жителі Рівненського району. Під виглядом водіїв-перевізників державний кордон у період жовтня 2023 по січень 2024 року незаконно перетнули 19 військовозобов’язаних чоловіків", — розповіла Марія Юстицька.

За даними слідства, схему організувала 39-річна жителька Рівненського району. Разом з чоловіком вона оформляла документи для військовозобов’язаних чоловіків, вносили їх в інформаційну систему "Шлях". Ті, як водії вантажних перевезень перетинали державний кордон України. Ціна послуг становила від 800 до 1 300 євро.

За інформацією Марії Юстицької, до діяльності залучили 40-річного жителя Рівненського району та 31-річну мешканку Волині, які переганяли буси назад в Україну. Саме під час одного із таких рейсів на пункті пропуску їх і затримали.

Поліцейські відкрили кримінальне провадження за статтею "Незаконне переправлення осіб через державний кордон України". Усім підозрюваним суд обрав запобіжний захід — цілодобовий домашнього арешту. Їм може загрожувати від семи до дев'яти років за ґратами.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок