"Хочеться показати цей подвиг": у Рівному відкрили виставку "Азов. Янголи Маріуполя" в пам'ять про загиблих бійців

"Хочеться показати цей подвиг": у Рівному відкрили виставку "Азов. Янголи Маріуполя" в пам'ять про загиблих бійців

У Рівненському краєзнавчому музеї 18 січня відкрили виставку "Азов. Янголи Маріуполя". Експозицію сформували зі світлин та історій життя близько двох сотень бійців полку "Азов", які загинули під час оборони Маріуполя та "Азовсталі".

Суспільне поспілкувалося із матерями загиблих бійців, чиї світлини зображені на виставці.

Рівне стало дев'ятим містом, де презентували виставку, присвячену бійцям "Азову". Організаторкою вшанування пам'яті стала мати одного з оборонців Маріуполя Владислава на псевдо "Вектор" — Віра Литвиненка:

"Це більше 200 світлин. Це не всі загиблі оборонці Маріуполя. Вони з усіх куточків України, навіть ті, які звільнилися з полку до початку вторгнення, усі приїхали на допомогу побратимам. Хтось гелікоптерами прилетів в уже повністю оточене місто. Хочеться показати цей подвиг, щоб люди, яких не торкнулася ця війна, розуміли, якою ціною виборюється незалежність".

Віра Литвиненко
Фото: Суспільне Рівне

У Рівному відкрилася виставка "Азов. Янголи Маріуполя" в пам'ять про загиблих бійців
Фото: Суспільне Рівне

Оборонці Азовсталі, які загинули
Фото: Суспільне Рівне

Рівнянка Лідія Семчук — мати загиблого оборонця Маріуполя Віталія Семчука. Боєць на псевдо "Рут" воював у складі окремого загону спецпризначення "Азов". Чоловік пішов туди добровольцем іще у 2017 році:

"Ми, наприклад, як батьки були досить здивовані, що він сам пішов добровільно, ніхто його туди не звав, не по повістці, а прийняв таке рішення. Я його, як мама, намагалася відмовити ще в той час, але він сказав: «Мамо, це моє життя, мій вибір, я повинен це робити»".

Віталій Семчук загинув 14 квітня 2022 року.

Лідія Семчук
Фото: Суспільне Рівне

Віталій Семчук
Фото: Суспільне Рівне

Виставка "Азов. Янголи Маріуполя" триватиме у Рівному до 21 лютого.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок