Для ліцеїв та гімназій Рівненщини в рамках реформи Нової української школи (НУШ) виділили 55 мільйонів гривень. Гроші спрямують на матеріально-технічне забезпечення, підготовку вчителів та інші потреби освітніх закладів у територіальних громадах області.
Про це Суспільному розповів директор обласного департаменту освіти Петро Коржевський. Суспільне дізнавалось на прикладі гімназії №10 Рівного, як впроваджують реформу та які потреби є першочерговими.
Приклад одного закладу
В класі, обладнаному за вимогами Нової української школи, навчаються першокласники. Вчителька початкових класів Ірина Стасюк розповіла про процес навчання:
"Середовище НУШ у нас поділене на осередки. Наприклад, ігровий осередок — ціле Лего нам приходить, його застосовуємо для самооцінювання, оцінювання роботи друга по парті.
Діти мають навчитися читати, писати та правильно наголошувати. Є осередок образотворчий, мистецький. Він міняється дуже часто, тому що ми багато і творчо працюємо".
2-Б клас також навчається за програмою НУШ. Вчителька початкових класів Ольга Горонюк зазначила:
"Дітям потрібно більше наочності, більше інтерактиву, різних вправ. Дітки хочуть рухатись, хочуть щось цікаве, незвичне, аби постійно змінювалась їх точка уваги. Цього хотілося б більше, аби можна було розвернутися, щоб там провести урок, на пуфах сісти — вони ж це полюбляють".
Директор гімназії Валентин Левчик розповів, що за шість років від початку впровадження освітньої реформи у закладі обладнали чотири класи початкової освіти, кабінет інформатики та частково забезпечили технікою середню ланку.
"Кабінети, які були раніше і які стали нині, змінилися кардинально. Насамперед — це одномісні парти, їх можна рухати. На даний час стандартно стоять парти, але вони легесенькі, змінюються. Важливим є те, що можна і в колі працювати, і в групах ", — зауважив директор.
З початку повномасштабного вторгнення гроші із держбюджету на реформу НУШ виділяли не в повному обсязі, пригадав Валентин Левчик. Та додав, що через це не змогли закупити підручники для всіх учнів:
"Проблема є в підручниках 5-6 класів. Адже нестача фінансування і воєнний стан призвели до того, що підручники не були надруковані".
Також, зі слів Валентина Левчика, у закладі не вистачає технічної бази.
"Першочергово — аби заклад отримав більше ноутбуків для вчителів. Тому що саме праця з ноутбуком дає можливість дистанційно працювати й під час уроків. Дійсно, є ноутбуки, які, відповідно до реформи НУШ, надійшли в заклади попередньо. Але хотілося б, аби кожен вчитель мав повну можливість працювати з інтернетом і проводити уроки", — підсумував очільник гімназії.
Що дає держава
У 2024 році в рамках реформи НУШ з державного бюджету для Рівненщини виділили 55 мільйонів гривень, повідомив директор обласного департаменту освіти Петро Коржевський:
"Для придбання дидактичних матеріалів, мультимедійного обладнання, для навчання і підвищення кваліфікації педагогів. Також чекаємо порядку використання коштів і почнемо працювати з територіальними громадами в частині забезпечення закладів освіти усім необхідним обладнанням".
Завершити реформу Нової української школи планують до 2026 року, коли перші учні, які навчалися за новою програмою, стануть випускниками і вперше закінчать 12 класів, зазначив посадовець.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook