На Рівненщині лікарі Центру бойової травми роблять операції, аби врятувати кінцівки. Зі слів одного з пацієнтів, в попередніх медзакладах його запевняли, що врятувати ногу не вдасться. Нині військовому мають поставити пластину і за тиждень-два виписати з відділення.
Які ще операції проводять в Центрі дізнавалося Суспільне.
Серед пацієнтів Центру бойової травми — військовослужбовець Юрій. На фронті чоловік з весни 2023 року, був помічником капелана. Згодом перевівся у стрільці. Ногу травмував на Донеччині.
"В деяких госпіталях казали, що залишуся інвалідом, але, коли приїхав сюди, мені такого ніхто не сказав, а навпаки — що все буде добре: «Ми тебе на ноги поставимо». Будуть ставити пластини, тиждень-два і мене вже виписують на реабілітацію. Я вже собі можу спокійно вертатися назад до хлопців. Мені дружина каже: «Навіть не думай!». Але треба, ще багато роботи маємо", — розповів Юрій.
Максим — теж пацієнт Центру бойової травми, поранення ніг отримав біля Бахмута:
"Ставили пластини, ліву ногу збирають. Дуже така серйозна травма, з пересадкою шкіри. Обіцяють, що навіть буду футбол грати. Я б хотів мати змогу тримати дитину на руках, носити, більше нічого такого не потрібно. Як буде можливість, то повернутися до своїх побратимів, бо як то кажуть: «В голові — ідея, а в серці — нація».
Загалом у Центрі бойової травми перебуває до пів сотні пацієнтів, лікування для всіх безкоштовне, зазначив травматолог-ортопед Центру бойової травми Богдан Захарчук.
"У них зазвичай бойовий дух трошки підірваний, вони тільки нещодавно отримали травму, настрій понижений, часто депресії бувають. Ми в лікарні їх так налаштували за рахунок нашого спілкування, ставлення, підходу до них, що у них настрій вже покращений, депресії як такої немає".
Завідувач Центру Сергій Пєчніков повідомив, що у лікарні "широкий спектр оперативних втручань":
"Він охоплює заміщення дефектів кісткової тканини, заміщення дефектів шкірної тканини, синтез переломів трубчастих кісток. Також ми маємо можливість, певною мірою, відновлювати функцію кінцівок, відновлення роботи нервів".
На лікування військових гроші виділяє НСЗУ, а також допомагає фонд "Врятуй кінцівку". Останній забезпечує пацієнтів імплантами та апаратами фіксації. Препаратами та іншою продукцією допомагають волонтери.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook