У Дубенському замку на Рівненщині вперше з початку повномасштабного вторгнення знову відкрили усі постійно діючі виставки та експозиції. За тиждень такої роботи в державному історико-культурному заповіднику побували 36 екскурсійних груп, це майже тисяча відвідувачів. Про це Суспільному повідомила заступниця директора Надія Любецька.
Музейні експозиції в Державному історико-культурному заповіднику Дубна демонтували після 24 лютого через воєнний стан, а найцінніші експонати перенесли у сховище.
Відвідувачам були доступні лише екскурсії територією замку.
"Практично більше року нічого не показували. Але з 1 травня вирішили відновити і відкрити всі експозиції. Ми зважили на нинішню ситуацію, те, що інші музеї відкрили свої експозиції, і великий попит від населення, особливо від внутрішньо переміщених осіб, на ознайомлення з культурною спадщиною, а в нас вона багата, лише одна виставка в казематах має бутафорні предмети, а решта все — оригінали", — пояснила Надія Любецька.
Наразі для відвідувачів доступні зали на першому й другому поверхах палацу Любомирських, де діють виставка археології і давньої культури "Нетлінна пам'ять віків" та переформатована в рамках процесу декомунізації експозиція "Щит і меч землі Дубенської", яка пов'язана з періодом Другої світової війни.
"Відкрили також дві зали по етнографії, де побут, знаряддя праці, інтер'єр селянської хати ХІХ — початку ХХ століття, виставкову залу сучасного декоративно-ужиткового мистецтва та експозицію "Карбована історія", де представлена нумізматика, боністика, фалеристика. І звичайно три зали змінних виставок. Наразі експонуємо роботи військового капелана із Луцька Олександра Левчука "Новий образ України", Анатолія Казмірука з Дубна "Фортеці і замки незламної України". І 5 травня ми відкрили виставку Оксани Петровської з Радивилова на тему слов'янської міфології", — розповіла заступниця директора заповідника.
У надбрамному корпусі Дубенського замку відкрили для огляду експозицію "Скарби наші духовні".
"Це в основному ікони і релігійні скульптури, три з них наразі ще перебувають у Львівської філії Національного науково-дослідного реставраційного центру на реставрації. Відкриті також каземати й виставка історії тортур і покарань та дитяча ігрову кімнату "Спільно. ЮНІСЕФ" в замку князів Острозьких", — зазначила Надія Любецька.
З її слів, Дубенський замок працює для відвідувачів щодня й наразі через подовження світлового дня розширили режим роботи з 9:00 до 20:00.
Також запровадили комплексний квиток для дорослих, дітей, учнів, студентів і пенсіонерів, пільговиків обслуговують безкоштовно.
Загалом Державний історико-культурний заповідник Дубна має 23 виставково-експозиційні зали.
Для відвідувачів їх відкрили 1 травня і за тиждень роботи у повноформатному режимі музейники провели 36 екскурсій для 885 відвідувачів.
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: