"Треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку": хто в Україні може отримати насіння для весняної посівної через USAID

"Треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку": хто в Україні може отримати насіння для весняної посівної через USAID

"Треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку": хто в Україні може отримати насіння для весняної посівної через USAID
. Фото: програма USAID АГРО

В Україні 382 громади отримають насіння овочів для весняної посівної через програму USAID, про це інформують у Міністерстві з аграрної політики та продовольства. Виконавчий директор Всеукраїнської асоціації громад, голова Всеукраїнського конгресу фермерів Іван Слободяник в етері Суспільне. Спротив розповів, хто може отримати таку підтримку та як це допоможе забезпечити продовольчу безпеку.

40 тисяч домогосподарств безкоштовно отримають насіння для весняної посівної через Агентство США з міжнародної допомоги. Організацію логістики насіння забезпечує Всеукраїнська асоціація громад. Перші партії вже відправили, йдеться в інформації Міністерства аграрної політики.

Як зазначає Іван Слободяник, першочергово допомогу отримають деокуповані та прифронтові громади, зокрема, їх 145:

"Спочатку війни ми розпочали проєкт, який називається "Згуртовані громади" для того, щоб допомагати тим, хто проживає на лінії зіткнення, в окупації, або деокупованих населених пунктах. За цей рік ми доставили більше тисячі тонн різної продукції. Зараз ми вирішили змінити філософію, все-таки треба давати людям не тільки рибу, а й і вудку. Наша мета — відновити життєдіяльність громад там, де в цьому є потреба", — говорить голова конгресу фермерів.

До набору насіння для посіву входять: морква, капуста, редис та інше.

"Ми отримали насіння для борщового набору. До нас надійшло приблизно 600 заявок від громад. Ми можемо забезпечити всього 40 тисяч людей — це дуже невелика кількість в масштабах країни", — каже Іван Слободяник.

Щоб отримати насіння, потрібно звернутися до своєї громади та дізнатися, чи підпадаєте ви під категорію:

  • якщо людина проживає на деокупованій території;
  • якщо людина має статус внутрішньо переміщеної особи;
  • якщо людина має інші пільги чи проблеми соціального характеру.

За даними Держстату, за рік ціни на овочі здорожчали на 34%. Головна ідея цієї програми — забезпечити продовольчу безпеку, говорить голова конгресу фермерів:

"Основна кількість насіння овочів доставлялася по території України з півдня — це Херсонщина, Миколаївщина і зараз, очевидно, є проблеми з цим. Пішло заміщення цих продуктів, почали зростати ціни, тому поїхали овочі з інших країн. Для того, щоб соціально вразливі верстви населення не відчували ці наслідки, то ідея була в тому, щоб вони самі собі виростили ці овочі".

Програма USAID АГРО підготувала для агровиробників інфографіку з рекомендаціями для ефективного вирощування та зберігання овочів.

Читайте також

  • Суд наклав арешт на ділянки й будівництво біля Свято-Успенської церкви у Рівному — прокуратура
  • "Якщо люди тут пройдуть, звикнуть — там буде набагато легше": як бійці на Рівненщині тренуються на новій смузі перешкод
  • Рівненщиною пройде холодний фронт: яку погоду прогнозують на найближчі дні
  • "Потреба постійно зростає": у Рівному закликають здати кров для поранених військових
  • Борги за "комуналку": скільки винні українці і чим це може загрожувати сфері ЖКП

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок