На Рівненщині у селі Могиляни волонтери готують м'ясні страви для військових ЗСУ. За рік вони закололи понад 30 свиней та приготували з них тушкованку, солене сало, паштет і сальну намазку. Як розповіли Суспільному волонтери, м'ясо для приготування вони купують виключно домашнє.
М'ясні страви для військових з початку повномасштабного вторгнення Росії проти України готують на базі Церкви Християн Віри Євангельської. Олександр Тимощук разом з іншими волонтерами розробляє свинячу тушку:
"Відправляємо на передову для хлопців, щоб вони могли підкріпитися, смачного покуштувати. Не армійського, бо я в армії був і знаю, що є армійське, а що домашнє. Свинину ми купляємо у людей вдома, щоб воно було натуральне, домашнє м'ясо. Ми хочемо, щоб хлопці наші наближали до перемоги швидше".
Волонтери раніше купували розроблене м'ясо, потім почали брати цілу свиню, бо це, кажуть, вигідніше. За цей час вони закололи та приготували три десятки тушок.
Гроші на купівлю м'яса надсилають віряни з-за кордону та односельці, розповідає волонтерка Софія Тимощук:
"Дійшли до того, що якщо ми купимо кабана та будемо його колоти, то у нас буде набагато більше продукції. Ми зможемо і відеречка сала напакувати, і паштет, копчений бочок, копчене філе. Відходів у нас взагалі немає, все чисте, голі кості".
З однієї свині вдалося засолити сорок кілограмів сала та понад сто півлітрових банок тушкованки, каже волонтерка Наталя Шубер.
За кінцевий етап приготування м'ясних консервів відповідає Анатолій Квашук. Каже, процес тушкування в газовому автоклаві займає 6-8 годин.
"У нас тут природного газу немає. Додому забираю консерви і варю, на ранок ці всі банки вже готові. Спочатку збирали автоклави по усьому селу, люди в себе вдома варили. У кожного свої клопоти, тому потім мені повіддавали свої автоклави, я свій ще особистий зробив і вдома зараз крутимо", — говорить волонтер.
Готову продукцію на передову, зокрема, на бахмутський напрямок, передають через інших волонтерів або військових, каже волонтерка Софія Тимощук:
"Нам теж треба щось робити, хоч ми й в тилу, але потрібно чимось займатися. Ми хочемо, щоб скоріше була та перемога і, щоб воякам було щось смачненьке, корисненьке і приємне".
Читайте також
- На Рівненщині у Великдень авто з’їхало в озеро, загинули двоє людей
- Субсидія на неопалювальний період: кому треба обов'язково подати документи й що враховують при призначенні
- Скарб з Дорогобужа на Рівненщині: що це за знахідка і де її можна побачити
- Будівельники, водії, зварювальники: кого найбільше шукають через центри зайнятості
- "Щоб мали більше сил, віри й хисту": у Рівному майстриня вишиває військовим сорочки-обереги
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: