На алеї прадавніх ремесел у парку історичної реконструкції в Рівному змонтували каркас гончарної майстерні, це буде трикутна в основі будівля з дахом із дерну для проведення майстеркласів. У планах на 2023 рік зробити столярну майстерню із реконструкцію середньовічного токарного станка, розширити фудзону, додати в меню страви литовської і польської національних кухонь та організувати дитячі табори у форматі "днів живої історії". Розважальних фестивалів в парку не буде, поки в Україні війна. Про плани на сезон Суспільному розповів керівник парку "Городище Оствиця" Юрій Ойцюсь.
Сезон 2023 на "Оствиці" стартував зі спуску на воду великих вітрильних човнів: фаринга laisvе і дракара Гунгнір. Хоч насправді роботу в парку реконструкції не припиняють упродовж року, зазначив Юрій Ойцюсь.
До настання тепла встигли укріпити і підвищити пірс, завести чотирьох овець та козу, взятися за розширення фудзони і змонтувати дерев'яний каркас гончарної майстерні на алеї прадавніх ремесел.
"Гончарна майстерня — це зараз головне. Хочемо, щоб вона запрацювала повноцінно. Це реконструкція. Їх робили як напівземлянки, але в нас так не вийде через високі ґрунтові води. Буде просто дах, вкритий травою. Хочемо також встигнути збудувати й запустити в роботу столярну майстерню з давніми інструментами, які працюють без електрики. Її родзинка — реконструкція токарного станка, не скажу точно якого періоду, але, здається, він був уже в ранньому середньовіччі, бо точений посуд відомий з часів Давньої Русі. Раз посуд був, значить, був і станок. І ми його зробимо, він просто робиться й ефектно виглядає", — зазначив керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця".
Про проєкти, зі слів Юрія Ойцюся, інформують на сайті, а в Telegram-каналі анонсують події на найближчі вихідні.
"Прогулянки на човнах, в тому числі й ранкові та вечірні, щовихідних будемо готувати якусь цікаву їжу, для цього розширяємо зараз фудзону. Окрім вже звичних страв, плануємо ще робити експериментальні по їжі проєкти з української, литовської і польської кухонь. Крім того, в нас чотири овечки й коза з'явилися і відвідувачам парку можна їх годувати, брати яблука, моркву, а вівсяні пластівці — це, мабуть, найкращий для тварин варіант", — розповів Юрій Ойцюсь.
Розважальних фестивалів в парку не буде, поки в Україні війна. Натомість запланували різноманітні майстер-класи і табори для дітей 8-15 років у форматі "днів живої історії"
"В нас в Україні такого не вистачає. Це будуть денні табори, освітні, діти займатимуться в гончарній майстерні, з лука будуть стріляти. І цього року в нас буде більше майстер-класів. Це фішка "Оствиці", людям заходить робота з глиною, деревом, плетінням віночків, на квітень-травень будемо запрошувати майстрів. По човнах: плануємо зробити два маленькі, прогулянкові, на дві-три людини. Це буде суто оствицький варіант на базі давніх човнів, волинських-поліських плоскодонок, традиційних саме для наших територій", — додав Юрій Ойцюсь.
Загалом у парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" є вісім дерев'яних човнів серед яких — довбанки та реконструкції великих вітрильників.
Що відомо
- На березі Басівкутського озера біля давньоруського городища заклали парк історичної реконструкції. Човен-драккар "Гунгнір" спустили у воду на озері Басів Кут в районі Нового Двору у серпні 2019 року. Його зробили біля краєзнавчого музею.
- У травні 2020 року на воду Басівкутського водосховища спустили лодь "Ладу", яку у Рівному робили як приблизний прототип човнів 9-13-го століть. Її проєкт представили у грудні 2019 року
- У березні 2021 року колекцію дерев'яних човнів у парку історичної реконструкції "Городище Оствиця" поповнила чотириметрова довбанка. У Рівне її привезли із Сарненського району. Ще торік вона плавала Случем, але на березі Басового Кута її використовуватимуть інакше.
- У серпні 2022 року на Оствиці зробили реконструкцію човна скандинавів Фарінг laisvе.
Читайте також
- У рівненському інституті відреагували на інформацію про плани нібито прибрати мозаїку і вітражі
- "Писанка нас супроводжує все життя": рівненська майстриня показала технологію створення писанки
- З теплом і дощами: яку погоду прогнозує рівненський гідрометцентр на Великдень
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: