Після отримання хабаря патрульного з Рівненщини суд покарав штрафом та забороною працювати в органах

Після отримання хабаря патрульного з Рівненщини суд покарав штрафом та забороною працювати в органах

Після отримання хабаря патрульного з Рівненщини суд покарав штрафом та забороною працювати в органах
. Фото: Рівненська обласна прокуратура, 16 січня 2023 року

На Рівненщині суд визнав винним патрульного поліцейського, який, за даними слідства, вимагав хабар за проїзд вантажівок з деревиною через пост. Про це йдеться у рішенні Сарненського районного суду від 5 квітня. За отримання хабаря суд призначив йому покарання у вигляді штрафу.

Слідство встановило, що у Сарнах поліцейський вимагав та отримав хабар 600 доларів за безперешкодний проїзд вантажівок з лісопродукцією через територію обслуговування його відділу, а також стаціонарний пост патрульної поліції. Патрульного затримали після того, як він отримав черговий "транш".

Як працювала ця схема

У судовій справі йдеться, що у 2022 році двоє патрульних зупинили експедитора вантажівки Renault Magnum, який перевозив деревину. Під час розмови один із поліцейських сказав, що вантажівки можуть проїжджати через пост у Сарнах, а також курсувати автодорогами нібито лише за погодження з департаментом. У іншому випадку — транспорт будуть вилучати.

Патрульний сказав водію, що за 200 доларів можна вирішити це питання. Для цього кермувальник має надіслати фото вантажівки та номер у "WhatsАрр" та заплатити, вказано у справі.

"Перевізник дізнався від поліцейського про те, що він попередив своїх колег про проїзд вантажівки з лісодеревиною. Автомобіль безперешкодно проїхав стаціонарний пост патрульної поліції у Сарнах. На виїзді із Сарн транспорт зупинив екіпаж поліції під приводом нібито перевірки. Водій зателефонував патрульному, той йому сказав, що знає про зупинення та чекає, поки йому скажуть "що по чому". Після цього інциденту експедитор заплатив патрульному 200 доларів, щоб усунути всі проблеми", — йдеться у кримінальній справі.

Надалі поліцейський особисто супроводжував експедитора, коли той проїжджав стаціонарний пост патрульної поліції у Сарнах. За це поліцейський брав 200 доларів за кожен супровід. Патрульного затримали після того, як він отримав чергові гроші, повідомляють у справі:

"Вони зайшли у приміщення стаціонарного посту патрульної поліції. Поліцейський відкрив шухляду письмового стола та попросив покласти туди 200 доларів за супровід вантажівки з лісодеревиною. Відразу після одержання коштів патрульного було викрито".

Що йому загрожує

Правоохоронець визнав себе винним у вчиненні кримінального правопорушення та уклав відповідну угоду. Чоловіка засудили за прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою. Такий проступок, згідно з даними суду, в Україні належить до нетяжких злочинів.

Суд призначив йому штраф 34 000 грн, з позбавленням права обіймати посаду та здійснювати правоохоронну діяльність в правоохоронних органах строком до трьох років.

Читайте також

  • У Рівному кардіохірурги з Києва зробили операцію на серці 800-грамовому немовля
  • Строкатий березень: рівненський гідрометцентр проаналізував, як погода вплинула на озимину і фруктові дерева
  • З Благовіщення — поступове потепління: яку погоду прогнозують на Рівненщині найближчими днями
  • На Рівненщини суд змінив цільове призначення частини ботанічної пам'ятки "Острів"
  • Обстеження атракціонів і ремонт пошкодженого за зиму: у парку Шевченка в Рівному готуються до сезону

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок