"Не викликає асоціацій з радянським минулим": секретар Рівнеради не буде виступати за перейменування Ювілейного

"Не викликає асоціацій з радянським минулим": секретар Рівнеради не буде виступати за перейменування Ювілейного

"Не викликає асоціацій з радянським минулим": секретар Рівнеради не буде виступати за перейменування Ювілейного
. Колаж: Суспільне Рівне

Назву мікрорайону Ювілейний у Рівному змінювати не будуть, про це 1 березня повідомив секретар Рівнеради, голова комісії з питань перейменування міських об’єктів Віктор Шакирзян у своєму Facebook. Він пояснив, що таке рішення прийняли, зважаючи на прохання рівнян.

Онлайн-опитування серед жителів Рівного, ініційоване міським управлінням культури, стартувало 27 лютого. За два дні участь у ньому взяли майже півтори тисячі рівнян.

"Уже ці перші результати свідчать про те, що більшість жителів міста виступають за те, аби залишити мікрорайону Ювілейний його теперішню назву. У більшості опитаних назва мікрорайону не викликає асоціацій з радянським минулим", — зазначив Віктор Шакирзян.

За його словами, на найближчому засіданні комісії з питань найменування міських об’єктів він буде рекомендувати не змінювати назву мікрорайону.

Як уточнив Суспільному помічник Віктора Шакирзяна Олесь Лопачук, питання з назвою Ювілейного має офіційно розглянути комісія з питань перейменування міських об'єктів. Там із фахівцями обговорять і законодавчі моменти, зокрема, чи не суперечитиме залишена назва закону про декомунізацію. Водночас додав, що влада зважатиме на думку жителів мікрорайону.

Назву "Ювілейний" за мікрорайоном у північно-західній частині Рівного офіційно затвердили 53 роки тому. Міська рада депутатів трудящих 20 серпня 1970 року задовольнила клопотання адміністрації, партійного, профспілкового та комсомольського комітетів Ровенського заводу азотних добрив "у зв’язку з тим, що будівництво мікрорайону хіміків розпочато у рік славного ювілею — 100-річчя від дня народження В. І. Леніна", йдеться в поясненні електронного листа-опитувальника управління культури.

Читайте також

  • У Рівному поліція викрила 14-річного адміністратора Telegram-каналу "ПВК Редан"
  • Мобільний ЦНАП: у громаді на Рівненщині почали надавати адмінпослуги на виїзді. Як це працює
  • Уже весна: в гідрометцентрі розповіли, коли на Рівненщині відбулася метеорологічна зміна сезонів

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

На початок