Право власності — за пайовиками: вкладники "Рівненської брами" почали вигравати справи у Верховному Суді

Право власності — за пайовиками: вкладники "Рівненської брами" почали вигравати справи у Верховному Суді

Ексклюзивно
Право власності — за пайовиками: вкладники "Рівненської брами" почали вигравати справи у Верховному Суді
. Адвокат Ілля Волошин (на колажі) відстоює у суді права частини пайовиків/Фото: Суспільне Рівне

Вкладники житлового комплексу “Рівненська брама” почали вигравати суди останньої інстанції, які підтверджують за ними право власності на квартири. Про це Суспільному розповів адвокат групи вкладників Ілля Волошин, відповідні постанови з'являються і в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Адвокат пояснив, на що зважав Верховний Суд при ухваленні таких рішень. Водночас в ініціативній групі пайовиків додали, що у частині квартир уже живуть інші люди.

Що за історія із “Рівненською брамою”

Будівництво житлового комплексу "Рівненська брама" на розі вулиць Костромської та Гагаріна, — з 2022 року це перетин вулиць Захисників Маріуполя і Василя Червонія, —розпочали у 2015 році. Пізніше "Рівненська брама" продала недобудований комплекс компанії "Буд Кепітал Менеджмент". Згодом інвестор оформив право власності на нерухомість на себе. Люди звернулись у правоохоронні органи, потерпілими у справі слідство визнало 35 пайовиків. Вони звернулись до суду.

У жовтні 2021 року вкладники облаштували наметове містечко під мерією із вимогами, щоб місто провело аудит і замінило забудовника. Нинішній, за їхніми словами, просить доплату за квартири. В одному із судових рішень вказано, що вкладник заплатив за пайову участь у будівництві 510 тисяч гривень.

Репортаж Суспільного про пікет вкладників перед мерією у жовтні 2021 року

На початку жовтня 2021 року у коментарі телеканалу ITV директор ПП "Буд Кепітал Менеджмент" Юрій Рибак сказав, що проблеми на будівництві – справа рук попередника, від якого дістався об'єкт у 2018 році. Додав: люди створюють соціальну напругу, через те, що їх не влаштовують темпи будівництва.

Верховний Суд поставив крапку

У людей був лише один варіант отримати свої квартири в збудованій і зданій в експлуатацію новобудові — звернутись до суду з позовом до забудовника про визнання права власності на майно, каже адвокат групи вкладників Ілля Волошин. Пайовики виграли суди першої та апеляційної інстанцій, забудовник ці рішення оскаржував. Тепер Верховний Суд поставив крапку у справі кількох пайовиків, решта аналогічних — на розгляді.

“Враховуючи, що позивачі були власниками майнових прав на спірні квартири, тобто купили їх ще на етапі будівництва і про що надали відповідні докази, тому суд встановив незаконними дії забудовника — ПП “Буд Кепітал Менеджмент” та повизнавав за людьми право власності на квартири”, — коментує адвокат.

Право власності — за пайовиками: вкладники "Рівненської брами" почали вигравати справи у Верховному Суді
Адвокат Ілля Волошин/Фото: Суспільне Рівне

Він уточнив, що судилися майже чотири роки через, на його думку, затягування справи стороною відповідача.

“Але в кінцевому результаті наші місцеві суди виносили законні рішення на користь людей, а Верховний Суд це нарешті підтвердив — визнання права власності на квартиру в новозбудованому будинку є ефективним та належним способом захисту свої майнових прав на майно. Важливість цієї справи полягає в тому, що тепер недобросовісні забудовники Рівного навряд будуть використовувати таку схему відбирання квартир в людей у новобудовах”, — додав Ілля Волошин.

Рішення Верховного Суду остаточне і оскарженню не підлягає.

Суди відхиляли доводи забудовника

Суспільне намагалось отримати коментар від ПП "Буд Кепітал Менеджмент” з приводу рішень Верховного Суду у справі. Однак, за кількома контактами, вказаними у відкритих джерелах та на офіційному сайті підприємства, упродовж кількох днів ніхто не відповідав, а деякі номери виявились недійсними. Зареєстроване підприємство у місті Хмельницький.

У тексті постанови Верховного Суду вказано, що у вересні 2020 року від ПП “Буд Кепітал Менеджмент” надходила касаційна скарга, у якій його представник, посилаючись на неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просив скасувати рішення місцевих судів. Однак, Верховний суд цю скаргу відхилив.

Право власності — за пайовиками: вкладники "Рівненської брами" почали вигравати справи у Верховному Суді
Такий вигляд ЖК "Рівненська брама" мав у 2019 році/стопкадр з відео на сайті ЛУН

Позиція вкладниці

Голова ініціативної групи вкладників Лілія Ковальчук Суспільному розповіла, що у квартирах частини пайовиків уже живуть інші люди. Як вийти із ситуації, коли право власності на це житло підтвердив Верховний Суд — поки остаточно не знає. Припускає, що це можуть бути і компенсації вартості житла від забудовника.

“Це перші ластівки, які обнадіяли людей, що вони все ж таки визнали свої законні права на куплені квартири. Залишається чекати адекватного і належного виконання рішення суду”, — каже вкладниця.

Читайте також

  • У понад половині громад Рівненщини не передбачили безплатне харчування дітям-переселенцям. Прокуратура відреагувала
  • Сосни, ялинки, ялівці: скільки дерев для продажу на свята заготували лісгоспи Рівненщини
  • У Рівному підпалили автомобіль. Поліція шукає свідків та винних

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram

Ми у Twitter

На початок