Одне з найбільших у Рівному бомбосховище, що розташоване на території колишнього радіозаводу, перевірила спецкомісія обласної військової адміністрації. І визнала його неготовим для використання. Про це у своєму Telegram повідомив начальник ОВА Віталій Коваль.
Резолюція спецкомісії ОВА
Ситуацію з укриттям на радіозаводі взяли під контроль у обласній військовій адміністрації, написав у своєму Telegram-каналі Віталій Коваль. Провели переговори з власником щодо передачі об'єкту на баланс міста, а спецкомісія перевірила його стан.
"Визнали його неготовим для використання. Зокрема, аварійні виходи та входи захаращені, система вентиляції, водопостачання, каналізація та опалення — непридатні для експлуатації тощо. Доручив керівництву міста оперативно включитися в роботу. Укриття необхідно негайно привести до ладу та модернізувати", — зазначив у дописі начальник ОВА.
Рішення спецкомісії Віталій Коваль проілюстрував фотографіями з бомбосховища на радіозаводі.
"Закінчився час, коли перекидали відповідальність. Відповідальність на тергромаді і на власнику об’єкта, на території якого знаходиться укриття. Якщо найближчим часом він не буде приведений до ладу, якщо не буде забезпечено нормальні умови перебування – приймемо відповідні міри. Запевняємо, що саме мешканці Рівного будуть мати доступ до цього об'єкту і там будуть покращені умови", — сказав у коментарі Суспільному начальник обласної військової адміністрації.
Водночас Віталій Коваль попросив передати меседж усім власникам об'єктів, на території яких є сховища: "Це не галочка, що у вас просто є об’єкт укриття і він закритий. Має бути забезпечений вільний доступ усіх мешканців громади".
Що відповів мер
Бомбосховище площею приблизно три тисячі квадратних метрів було закрите майже три місяці, потрапити туди люди не могли і це неодноразово ставало предметом обурення в соцмережах.
Його власником є Фонд держмайна. Після того, як міський голова Рівного провів зустріч з відповідальними за укриття, його знову почали відкривати під час повітряних тривог.
Суспільне попросило Олександра Третяка прокоментувати рішення спецкомісії ОВА.
"Спочатку міська влада побачила і почала бити на сполох, що Фонд державного майна розбазарив і довів до ручки. Ми довели це до керівництва ОВА, тому що об'єкт радіозавод не є у власності міста і об'єкт укриття — не у комунальній власності міста. Тож зараз героїчно виступати і доручати комусь щось робити, думаю, треба правильно розставити акценти", — сказав Олександр Третяк.
Раніше міський голова Рівного зазначав, що в бомбосховищі радіозаводу є освітлення та місця для сидіння. І визнавав проблеми з водопостачанням та туалетом. Бачення того, хто саме має все довести до ладу, у міського голови та начальника регіонального відділення Фонду держмайна, яке є власником укриття, різнилися.
"Якби я вас запитав, чи вашу квартиру або ваш будинок варто оновити? Звісно, ви б покращували. Аналогічно в усьому. Чи не варто покращувати вулиці нашого місця? Варто. Варто покращувати загальну інфраструктуру міста? Варто. Тим паче стільки років усім було наплювати", — додав Олександр Третяк.
До вирішення питання, хто саме робитиме ремонт укриття, Олександр Третяк обіцяв найближчим часом встановити поблизу біотуалет.
Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки
Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber
Долучайтесь до нас в Instagram
Ми у Twitter