Через самовільні поховання на кладовищі у селі Жалин Костопільської громади на Рівненщині забруднюється вода у криниці. Так вважає місцева жителька Тетяна Павловська, яка живе поблизу кладовища. З її слів, це підтвердили лабораторні дослідження. Жінка звернулася до Костопільської міськради, аби вони допомогли розв'язати проблему.
Жителька Жалина Костопільської громади Тетяна Павловська розповіла, що сільське кладовище розташоване поблизу будинку, в якому живе разом з матір'ю.

Зі слів жінки, через розширення цвинтаря жителями села — воду з її криниці пити не можна.
"Кладовище нове, де проводять нові поховання. В результаті чого забруднюється моя вода в колодязі, яка непридатна для вживання. В ній дуже перевищені нітрати. Дослідження спочатку проводили в Костополі, а згодом у Рівному. Моїй мамі 70 років. Їй не можна вживати таку воду, з огляду на її хворобу, на проблеми з серцем. Оскільки я хвора, мені також нею взагалі не можна користуватися", – зазначила Тетяна Павловська.

Жителька Жалина Любов Базилевська теж певнить, що воду з криниці пити не можна:
"Бо лікар каже, що не можна пити. Я беру воду аж там, у сусіда. А Таня ходить сюди".

Тетяна Павловська за власні гроші попросила зробити лабораторне дослідження води з криниці. Коли результати підтвердили забруднення, жінка звернулася до Костопільської міської ради:
"Я просила, щоб мене забезпечили водою – або підвозили воду питну, або пробурили свердловину на таку глибину, на якій могла бути нормальна якісна вода, — в чому мені було відмовлено".

Жінка також просила припинити поховання на кладовищі поблизу її будинку й відвести під ці потреби іншу територію в межах села.
"Оскільки воно розширюється самовільно, без дотримання абсолютно будь-яких санітарних норм, з порушенням санітарно-захисної зони, з тим, що напрямок ґрунтових вод також йде в нашу сторону, напрямок основних вітрів також в нашу сторону — не дотримано взагалі нічого".
Таку ж позицію висловила і Антоніна Крока, яка живе поряд із кладовищем:
"Хіба у Жалині мало землі? Тут її скільки хочеш. Яка різниця, як я помру, де мене поховають? Я вже не бачу на очі, яку я там воду п'ю. Її ніхто на аналіз не везе, і ніхто до нас не приїжджає й не перевіряє".

Костопільська міська рада ніколи не надавала послуг з підвезення питної води та не займалася бурінням свердловин для людей, які живуть біля кладовища, пояснила в.о. міського голови Костополя Лілія Шульжук:
"Стосовно буріння свердловин, можу сказати одне, що таку послугу замовляє кожен громадянин для себе. Можливо, можна буде провести свердловину в місці, де буде вода досить чиста і пустити воду просто по селу. Чи це буде можливо, я не скажу остаточно".

Лілія Шульжук зазначила, що ховають на кладовищі самовільно, бо воно не перебуває на балансі міськради.
"Як альтернатива — визначити межі кожної земельної ділянки, яка являє собою кладовище і взяти на баланс кожну цю земельну ділянку. А надалі вже планувати — чи закриття, чи надавати дозвіл на перенесення або продовження в будь-яку сторону".

Озвучені питання планують розглянути на сесії міської ради у червні, зазначила Лілія Шульжук. Тетяна Павловська повідомила – якщо її прохання не задовільнять, буде звертатися в обласну прокуратуру.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok