Понад дві сотні старовинних експонатів різних періодів зібрала жителька Володимирця, що на Рівненщині, Тетяна Сарницька. Усі вони у свій час належали комусь із її родини. Колекцію речей жінка назвала родинним музеєм "Кубельце".
Тетяна Сарницька розповіла, що вдома для родинного музею "Кубельце" вона збирає речі, які колись належали членам її родини. Серед них — посуд, елементи одягу, вишивані ткані рушники, музичні інструменти, документи. Зі слів жінки, кожна річ має свою унікальну історію:
"Ось дата виготовлення 1837 рік, старовинний годинник. Мені він у спадок дістався, його берегла моя вже бабуся. Чемодан, про який бабуся розповідала, що пів села з цим чемоданом на вербовку їздили. Це тепер кажемо "на заробітки", колись казали "на вербовку". Рушник, якому більше ста років, прабабуся Катерина вишивала. Уже бабуся Ганна адаптувала сюди мережку. Він втратив трохи колір, я його навіть боюся прати".


У колекції музею є глиняний посуд, яким користувалися у сім'ї прапрадіда Тетяни.

Цінною також є старовинна ікона, яку прабабуся жінки на ярмарку виміняла за два десятки яєць, пояснила жінка:
"Коли на Святвечір готувалися 12 страв, дід ішов "гукати мороза" на ганок. А бабуся завжди казала: «Так, стаємо і молимося до ікони, бо тут не одна ікона, а цілих дев'ять».

До родинного музею Тетяна Сарницька додала і власноруч виготовлені ляльки-мотанки. Подібні як обереги відправляє на фронт захисникам.
"Чим для мене цінна ця мотанка? Тому що я використала елементи з вишивки своєї прабабусі. Вишивка, сама сорочка була вже зношена. І я, щоб зберегти вишивку, реліквію (так само воно ж носить якийсь сакральний сенс і характер), то оце в ляльці використала елементи вишивки", — поділилася Тетяна.

Деякі з експонатів Тетяна зберігає у квартирі, дещо — на дачі та у будинку в селі, адже місця для всього обмаль.
"Надалі планую, можливо, на дачі створити музей, щоб і люди могли прийти, подивитися, так само їм би могла розповісти. Тому що, знаєте, раніше думала «кому воно буде потрібне?», але розумію, що є люди, які цікавляться, що це наша історія, це наше коріння. І не знаючи нашого минулого, ми, в принципі, і не варті нашого майбутнього".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok