Тактичній підготовці, медицині, інженерній справі та роботі з безпілотниками навчалися понад 500 старшокласників із громад Дубенського району. Провели масштабний навчально-польовий вишкіл інструктори Військової академії (м. Одеса) та представники бойових підрозділів на полі Берестецької битви на Рівненщині.
Інструктори Військової академії (м. Одеса), а також представники бойових підрозділів навчали дітей у польових умовах. Такі військово-патріотичні тренування для понад пів тисячі ліцеїстів Дубенщини організували представники академії та Дубенської РВА, за підтримки партнерів. Зібралися на історичному полі Берестецької битви.
З-поміж інструкторів — курсанти-першокурсники академії.
"Я в 2022 році обороняла Маріуполь. Зараз використовую свій досвід у навчанні курсантів та на табірних зборах для школярів 11 класів. Моя точка була — "тактична медицина". Я була здивована, яка була віддача у ліцеїстів: по знаннях, по навичках, по тому, як вони нас слухали і відчували", — поділилася курсантка "Сієра".

На навчальній точці "тактична підготовка" був курсант "Джеф":
"Я розповідав ліцеїстам про види озброєння, гвинтівки, їхнє призначення. Показував, розбирали разом. Дітям було дуже цікаво побачити, чим озброєна українська армія, зокрема спецпідрозділи, наші академія та факультет. Для мене це гарний досвід, який я перейняв і буду передавати іншим курсантам".

За роботу з дронами відповідала курсантка "Пташка". Вона пройшла навчання в підрозділах "Птахи Мадяра".
"У мене є 90 годин нальоту на симуляторі, згодом я практикувалася. На навчаннях показувала дітям можливості застосування FPV-дрона, як він працює. Ліцеїсти політали на "мавіках", на аграрних дронах. Вони отримали цікавий досвід. Можливо, колись стануть офіцерами, лікарями, волонтерами, воїнами", — розповіла курсантка "Пташка".

Попри відмовляння батьків у Військову академію після закінчення 11 класу вирішив вступити і "Персик":
"Я не міг залишатися вдома. Я не бачив себе у цивільному житті, тому вступив у академію. На навчаннях я намагався навчити дітей працювати зі зброєю за максимально короткий проміжок часу. На мою думку, зараз кожен має володіти зброєю, хоча б базовими навичками. Історія показує, що війна циклічна і, швидше всього, вона зачепить кожного".

Головним інструктором на точці "тактична підготовка" був курсант "Сімон", який закінчив Луганський військовий ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою і вступив до Військової академії (м. Одеса).
"Найбільш бурхливу реакцію у дітей викликало, коли ми використовували піротехнічні засоби. Спочатку діти не знали, як правильно реагувати на них. Після 15-20 хвилин навчання вони почали розуміти, що робити. Вважаю, навчання не були даремними", — поділився "Сімон".

З курсантами був і заступник начальника факультету підготовки спеціалістів військової розвідки та Сил спеціальних операцій Військової академії (м. Одеса), підполковник Артем Косенко:
"Я думаю, це не лише мій перший досвід, а взагалі такий захід в області організували вперше: з такою великою кількістю дітей і з великою концентрацією навчальних матеріалів та інструкторів. Очі, які горять, і ті діти, які рвуться наступного дня в автобус, щоб повторити цей день — показало, що захід максимально вдався".

У зв’язку з тим, що РФ інтенсивно обстрілювала великі міста, вищі військові навчальні заклади розосередили по території України. Так академія торік потрапила на Рівненщину. Зі слів Артема Косенка, на освітній процес це не вплинуло.
"Навчання частково ми організували дистанційно. За необхідності викладачі виїжджають на локації для проведення практичних занять. Налагодили побутові умови, роботу на полігонах. Всю практичну компоненту виконуємо в повному обсязі, програма підготовки не порушується", — розповів підполковник.
Він додав, що в громаді на Рівненщині особовий склад почуває себе, як вдома:
"Нас тут тепло зустріли, надали максимальні можливості для навчання, комфортні умови для проживання. Громада допомагає і фінансово, прийняла програму підтримки. Ми беремо активну участь у житті громади. Зокрема у вільний від навчання час проводимо заняття в місцевих ліцеях: даємо практичні навички з тактичної медицини, мінної безпеки, розповідаємо дітям, що таке саморобні вибухові пристрої. Це їм знадобиться надалі".


Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok