Перейти до основного змісту
Що не варто запитувати у військовослужбовців. Поради військового психолога Богдана Проданюка

Що не варто запитувати у військовослужбовців. Поради військового психолога Богдана Проданюка

Як комунікувати з військовими — тема нового випуску проєкту “Точка дотику”. Про фрази-тригери, які не варто використовувати цивільним у спілкуванні з військовими та ветеранами розповів Богдан Проданюк, начальник відділення оперативної психологічної підтримки 75-го центру психологічної підтримки оперативного командування “Захід”.

З його слів, інколи цивільні, з добрих намірів або з цікавості, ставлять запитання, які можуть бути болючими або навіть травматичними для воїна. Такі питання не лише нетактовні, а й можуть занурити людину в травматичні спогади, до яких вона не готова повертатися, вважає він:

“У жодному випадку не потрібно нав'язливо розпитувати: «Як там?», «Що там?», «Що бачив?», «Де був?». Також є багато питань питають: «Чи вбивав?», «Як вбивав?», «Що ти відчував?», «Чи воно тобі не сниться?». Говоримо на ці теми, тільки, якщо військовослужбовець сам захоче про це розповісти. Тоді його потрібно вислухати і в будь-якому випадку не перебивати”.

Крім того, Богдан Проданюк зазначає, що під час спілкування з військовослужбовцями не варто проявляти жалість чи співчуття, важливо показати вдячність.

Вони ж такі самі люди, як і ми. До військових і ветеранів потрібно ставитися з повагою і дякувати за те, що вони є. Навіть простий жест, коли ви побачили людину у формі й мовчки кивнули з повагою — вже має значення”, — розповів військовий психолог.

Яких порад ще варто дотримуватися цивільним під час спілкування з військовими — дивіться у відео вище.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok

Топ дня
Вибір редакції
На початок