На виробництво програм у Суспільного залишилось 0 гривень 0 копійок

27 чер. 2017    

Відповідно до Закону "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні" бюджет суспільного мовника має становити 0,2 % від державного бюджету, тобто в поточному році Національна суспільна телерадіокомпанія України має отримати з бюджету 1,2 мільярди гривень. Цю суму у грудні минулого року також підтвердив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Однак станом на сьогодні з бюджету для ПАТ НСТУ було виділено 970 мільйонів 797 тисяч 800 гривень. Ці кошти є достатніми лише для утримання НСТУ та покриття поточних видатків, які телерадіокомпанія сплачує державі.

Що ж стосується законних 323 мільйонів 202 тисяч 200 гривень, яких Суспільне недоотримало з бюджету, то ця сума мала би витрачатися на забезпечення міжнародних трансляцій, вироблення власного телевізійного та радіопродукту, розвиток і реформування, що є критичними для майбутнього суспільного мовника в Україні.

"Ми задали собі високу планку – створити в Україні суспільне мовлення. Мовлення, якому довірятимуть українці. Ми хочемо виробляти нетоксичний інформаційний продукт та гідний некомерційний контент, доступ до якого повинен мати кожен українець. Але ж для цього необхідне достатнє фінансування. Ненарахування коштів, які передбачені для НСТУ законом, ставить під сумнів повноцінне функціонування Суспільного. Ми вдячні голові Комітету ВРУ з питань свободи слова Вікторії Сюмар за її ініціативу внести зміни до проекту Закону України про державний бюджет і дорахувати кошти, що мусять бути надані НСТУ. Хочу також наголосити, що сума 1,2 мільярди гривень не просто названа Прем’єр-міністром Гройсманом, вона дійсно відповідає Закону України "Про суспільне телебачення і радіомовлення в Україні". Ми сподіваємось, що найближчим часом відповідні зміни внесуть до бюджету", – зазначив голова правління ПАТ НСТУ Зураб Аласанія.


Читайте також


НСТУ оголошує додатковий конкурсний відбір на посади регіональних менеджерів
Наглядова рада Суспільного схвалила пропозиції щодо зміни моделі фінансування ПАТ "НСТУ"
Команда Суспільного просить вибачення за технічні помилки в ефірі
Оголошено результати додаткового конкурсу на позиції керівників філій Суспільного