Щодо розміщення в ефірі Суспільного рекламних роликів з Юрієм Бойком

5 бер. 2019    

На офіційному сайті Опозиційної платформи — ЗА ЖИТТЯ з’явилась маніпулятивна та недостовірна заява про те, що Національна суспільна телерадіокомпанія України нібито здійснює цензуру політичної реклами кандидата на пост Президента України Юрія Бойка. Це твердження не відповідає дійсності та є абсолютно неправдивим.

 

До публічного акціонерного товариства "Національна суспільна телерадіокомпанія України" дійсно зверталась Опозиційна платформа — ЗА ЖИТТЯ з проханням про розміщення 5 роликів політичної реклами кандидата на пост Президента України Юрія Бойка.

Національна суспільна телерадіокомпанія чітко дотримується вимоги ст. 60 Закону України "Про вибори Президента України" і надає рівні можливості для поширення передвиборної агітації кандидатам у Президенти України. Водночас, НСТУ має дотримуватися вимог закону, зокрема обмежень щодо ведення передвиборної агітації, визначених у ст. 64 Закону.

НСТУ не відмовила кандидату у розміщенні реклами, проте звернула увагу на порушення законодавства у наданих рекламних роликах і просила усунути такі порушення для подальшої можливості розміщення реклами в ефірі.

Після перегляду наданих відеоматеріалів, юристами НСТУ були надані ряд зауважень, які й частково було враховано.

Так, у кількох рекламних роликах поряд з прапорцями політичної сили фігурує прапор України, а відповідно до ст. 8 Закону України  "Про рекламу" використання державної символіки у рекламі заборонено.

Ще один ролик наводить маніпулятивну інформацію про те, що Президент України розбагатів у десятки разів. Інформація про збільшення доходів у десятки разів може розцінюватись як розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України, що прямо заборонено ч. 5. ст. 64 Закону України "Про вибори Президента України".

Юристи ПАТ "НСТУ" у електронному листуванні із Опозиційною платформою поцікавились також наявністю дозволів від усіх фізичних осіб, зображення яких використано у рекламних роликах, адже необхідні дозволи не були надані до НСТУ разом зі згаданими роликами. Цивільний кодекс України прямо вимагає наявність таких дозволів.

Суспільне повідомило запитувачів, що у випадку усунення всіх порушень — ролики кандидата на пост Президента України Юрія Бойка будуть розміщені в ефірі на загальних засадах як політична реклама.

Нагадуємо, що одним із головних обов’язків телеорганізації, зокрема згідно зі ст. 59 Закону України "Про телебачення і радіомовлення" є поширення об’єктивної інформації та виконання правил рекламної діяльності і спонсорства. Порядок та умови розміщення політичної реклами для будь-якого кандидата на пост Президента України в ефірі телеканалів ПАТ "НСТУ" однакові, як цього вимагає закон. Розміщення здійснюється на рівних умовах, прозоро. Із представниками кожного штабу завжди відбувається комунікація для вирішення спірних питань та усунення виявлених порушень у рекламних роликах для подальшого розміщення їх в ефірі Суспільного. Це нормальний робочий діалог, що не може визнаватись цензурою.

 

НСТУ розцінює появу заяви від Опозиційної платформи — ЗА ЖИТТЯ щодо "цензури" як створення штучного інформаційного приводу з метою дискредитації Суспільного.

 

У зв’язку з цим Суспільний мовник вимагає від Опозиційної платформи — ЗА ЖИТТЯ спростувати недостовірну інформацію, розміщену на офіційному сайті політичної партії.


Читайте також


Суспільне готове поділитися акредитацією на пресмарафон
Щодо акції в окупованому Луганську на День міста
Офіційна позиція UA: Суспільне мовлення щодо обшуків в офісі та оселях працівників
Суспільний мовник та Ера-Медіа змінили умови співпраці