Щодо включення прес-служби ЗСУ в ефір UA: ПЕРШИЙ 9 жовтня

11 жов. 2018    

Учора, 10 жовтня, на офіційній сторінці програми "Доброго ранку, Країно!" з’явилася заява ТОВ "ЕРА-МЕДІА", у якій зазначається, що включення начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника "планувалося о 6:55, проте не відбулося через вихід в ефір рекламного блоку UA:ПЕРШОГО".

Команда Суспільного вкотре переглянула ефір 9 жовтня та пересвідчилась, що рівно о 6:55 в ефірі не було жодних рекламних блоків – у цей час транслювалась програма "Доброго ранку, Країно!", де йшла розповідь про користь вітамінів, а на екрані глядачі могли бачити процес нарізання овочів.

Жодної реклами о 6:55 UA: ПЕРШИЙ не розміщував та не переривав ефір програми "Доброго ранку, Країно!", тож ніщо не заважало команді ТОВ "ЕРА- МЕДІА" здійснити включення Богдана Сеника в прямий ефір.

Ще о 6:38 ведучі програми "Доброго ранку, Країно!" анонсували включення щодо ситуації в Ічні. Однак, далі в програмі були сюжети про ДТП та пенсії у Європі.

О 6:49 в ефірі "Доброго ранку, Країно!" з’явився сюжет про православний кінофестиваль.

О 6:53 у програмі показували матеріал про погодні катаклізми за кордоном (на Гаїті, Сицилії, в Індонезії).

З 6:55 по 6:57 у програмі "Доброго ранку, Країно!" мова йшла про користь вітамінів та продукти, у яких містяться вітаміни.

Згодом, о 6:57 в ефірі нагадали про надзвичайну подію в Ічні та про те, що зараз має відбуватись евакуація, але жодних анонсів прямого включення Богдана Сеника не було.

О 6:58 ведучі оголосили плановий вихід на новинний та рекламний блоки каналу UA: ПЕРШИЙ, згідно з розкладом.

Таким чином з 6:38 по 6:58 ніщо не заважало команді "Доброго ранку, Країно!" здійснити пряме включення начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника.

Заяви ТОВ "ЕРА-МЕДІА" щодо неможливості здійснити пряме включення через рекламу маніпулюють фактами та мають на меті дискредитувати команду Суспільного.

Більше того, сьогодні, 11 жовтня, у прямому ефірі програми "Доброго ранку, Країно!" сам Богдан Сеник підтвердив, що близько 6:40 9 жовтня до нього звернулась редактор з ТОВ "ЕРА-МЕДІА" та встановила зв’язок телефоном.

Починаючи з 6:40 Богдан Сеник залишався на зв’язку з редактором програми і 18 хвилин очікував на включення в прямий ефір, проте таке включення до 7 ранку не відбулось і телефонний зв’язок припинився. Жодного втручання в дії редакції ЕРА-МЕДІА з боку працівників UA: ПЕРШИЙ не було.

Після того, за словами Богдана Сеника, була доповідь міністру оборони про хід справ з інформуванням населення, в якій він відзвітував, що станом на 7 ранку 9 жовтня в ефір UA: ПЕРШИЙ так і не вийшов.

Надалі цю інформацію публічно повідомив міністр оборони України Степан Полторак під час наради Президента України з силовиками щодо ситуації на складах боєприпасів в Ічні.

Того ж дня, 9 жовтня, о 7:10 після новин UA: ПЕРШИЙ в ефір повернулась програма "Доброго ранку, Країно!" та з’явився гість народний депутат Юрій Чижмарь, якого перервали для включення з Богданом Сеником.

О 7:11 зі словами ведучої "нарешті ми додзвонились до Чернігівщини" відбулося включення начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника в програму ТОВ "ЕРА-МЕДІА".

Реагуючи на публічну заяву міністра оборони, команда суспільного мовника повідомила, що до редакції телеканалу UA: ПЕРШИЙ прес-служба ЗСУ з жодним проханням про термінове включення в ефір не зверталась і висловила готовність здійснювати таке екстрене включення у надзвичайних ситуаціях.

Працівники Суспільного також сконтактували з Богданом Сеником, встановили прямий контакт для екстреного зв’язку прес-служби ЗСУ з новинами на UA: ПЕРШИЙ та дізнались від Богдана Сеника, що інформація, озвучена міністром оборони про відмову щодо включення в прямий ефір, стосувалась ситуації з ранковою програмою "Доброго ранку, Країно!", що виробляється ТОВ "ЕРА-МЕДІА", про цей випадок і повідомила в наступній публікації прес-служба UA: ПЕРШИЙ.

Нагадаємо, саме журналісти регіонального каналу Суспільного UA: ЧЕРНІГІВ першими прибули на місце подій та оперативно висвітлювали ситуацію, ставши першоджерелом відеоматеріалів для інших ЗМІ, а команда телеканалу UA: ПЕРШИЙ проводила прямі включення з місця подій впродовж усього дня 9 жовтня.

О 7:00 журналісти Першого каналу Українського радіо екстрено вийшли в прямий ефір і повідомили перші подробиці про подію.

О 10:00 на Українському радіо відбувся радіоміст із чернігівськими колегами.

Прямі включення в новинах на телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбувались о 12:00, 13:00, 15:00 та о 18:00. Для повідомлення екстрених новин трансляцію ІІІ Літніх Юнацьких Олімпійських ігор було негайно перервано.

О 13:10 на UA: Українське радіо був тематичний РадіоДень про те, як розгортаються події в Ічні.

О 15:10 та 18:00 на каналі UA: ПЕРШИЙ транслювали програму Тема дня, присвячену вибуху складів боєприпасів в Ічні.

Прямі трансляції ефіру відбувались на всі офіційні діджитал платформи суспільного мовника.


Читайте також


Команда Суспільного висловлює готовність надати ефір для оперативного інформування ЗСУ про надзвичайні ситуації
Щодо припинення аналогового мовлення телеканалу UA: ПЕРШИЙ з 25 вересня
Офіційна позиція щодо вимушених антикризових заходів у ПАТ "НСТУ"
НСТУ оголошує конкурсний відбір на посади регіональних менеджерів 3 філій