Щодо включення прес-служби ЗСУ в ефір UA: ПЕРШИЙ 9 жовтня

11 жов. 2018    

Учора, 10 жовтня, на офіційній сторінці програми "Доброго ранку, Країно!" з’явилася заява ТОВ "ЕРА-МЕДІА", у якій зазначається, що включення начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника "планувалося о 6:55, проте не відбулося через вихід в ефір рекламного блоку UA:ПЕРШОГО".

Команда Суспільного вкотре переглянула ефір 9 жовтня та пересвідчилась, що рівно о 6:55 в ефірі не було жодних рекламних блоків – у цей час транслювалась програма "Доброго ранку, Країно!", де йшла розповідь про користь вітамінів, а на екрані глядачі могли бачити процес нарізання овочів.

Жодної реклами о 6:55 UA: ПЕРШИЙ не розміщував та не переривав ефір програми "Доброго ранку, Країно!", тож ніщо не заважало команді ТОВ "ЕРА- МЕДІА" здійснити включення Богдана Сеника в прямий ефір.

Ще о 6:38 ведучі програми "Доброго ранку, Країно!" анонсували включення щодо ситуації в Ічні. Однак, далі в програмі були сюжети про ДТП та пенсії у Європі.

О 6:49 в ефірі "Доброго ранку, Країно!" з’явився сюжет про православний кінофестиваль.

О 6:53 у програмі показували матеріал про погодні катаклізми за кордоном (на Гаїті, Сицилії, в Індонезії).

З 6:55 по 6:57 у програмі "Доброго ранку, Країно!" мова йшла про користь вітамінів та продукти, у яких містяться вітаміни.

Згодом, о 6:57 в ефірі нагадали про надзвичайну подію в Ічні та про те, що зараз має відбуватись евакуація, але жодних анонсів прямого включення Богдана Сеника не було.

О 6:58 ведучі оголосили плановий вихід на новинний та рекламний блоки каналу UA: ПЕРШИЙ, згідно з розкладом.

Таким чином з 6:38 по 6:58 ніщо не заважало команді "Доброго ранку, Країно!" здійснити пряме включення начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника.

Заяви ТОВ "ЕРА-МЕДІА" щодо неможливості здійснити пряме включення через рекламу маніпулюють фактами та мають на меті дискредитувати команду Суспільного.

Більше того, сьогодні, 11 жовтня, у прямому ефірі програми "Доброго ранку, Країно!" сам Богдан Сеник підтвердив, що близько 6:40 9 жовтня до нього звернулась редактор з ТОВ "ЕРА-МЕДІА" та встановила зв’язок телефоном.

Починаючи з 6:40 Богдан Сеник залишався на зв’язку з редактором програми і 18 хвилин очікував на включення в прямий ефір, проте таке включення до 7 ранку не відбулось і телефонний зв’язок припинився. Жодного втручання в дії редакції ЕРА-МЕДІА з боку працівників UA: ПЕРШИЙ не було.

Після того, за словами Богдана Сеника, була доповідь міністру оборони про хід справ з інформуванням населення, в якій він відзвітував, що станом на 7 ранку 9 жовтня в ефір UA: ПЕРШИЙ так і не вийшов.

Надалі цю інформацію публічно повідомив міністр оборони України Степан Полторак під час наради Президента України з силовиками щодо ситуації на складах боєприпасів в Ічні.

Того ж дня, 9 жовтня, о 7:10 після новин UA: ПЕРШИЙ в ефір повернулась програма "Доброго ранку, Країно!" та з’явився гість народний депутат Юрій Чижмарь, якого перервали для включення з Богданом Сеником.

О 7:11 зі словами ведучої "нарешті ми додзвонились до Чернігівщини" відбулося включення начальника управління зв’язків з громадськістю ЗСУ Богдана Сеника в програму ТОВ "ЕРА-МЕДІА".

Реагуючи на публічну заяву міністра оборони, команда суспільного мовника повідомила, що до редакції телеканалу UA: ПЕРШИЙ прес-служба ЗСУ з жодним проханням про термінове включення в ефір не зверталась і висловила готовність здійснювати таке екстрене включення у надзвичайних ситуаціях.

Працівники Суспільного також сконтактували з Богданом Сеником, встановили прямий контакт для екстреного зв’язку прес-служби ЗСУ з новинами на UA: ПЕРШИЙ та дізнались від Богдана Сеника, що інформація, озвучена міністром оборони про відмову щодо включення в прямий ефір, стосувалась ситуації з ранковою програмою "Доброго ранку, Країно!", що виробляється ТОВ "ЕРА-МЕДІА", про цей випадок і повідомила в наступній публікації прес-служба UA: ПЕРШИЙ.

Нагадаємо, саме журналісти регіонального каналу Суспільного UA: ЧЕРНІГІВ першими прибули на місце подій та оперативно висвітлювали ситуацію, ставши першоджерелом відеоматеріалів для інших ЗМІ, а команда телеканалу UA: ПЕРШИЙ проводила прямі включення з місця подій впродовж усього дня 9 жовтня.

О 7:00 журналісти Першого каналу Українського радіо екстрено вийшли в прямий ефір і повідомили перші подробиці про подію.

О 10:00 на Українському радіо відбувся радіоміст із чернігівськими колегами.

Прямі включення в новинах на телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбувались о 12:00, 13:00, 15:00 та о 18:00. Для повідомлення екстрених новин трансляцію ІІІ Літніх Юнацьких Олімпійських ігор було негайно перервано.

О 13:10 на UA: Українське радіо був тематичний РадіоДень про те, як розгортаються події в Ічні.

О 15:10 та 18:00 на каналі UA: ПЕРШИЙ транслювали програму Тема дня, присвячену вибуху складів боєприпасів в Ічні.

Прямі трансляції ефіру відбувались на всі офіційні діджитал платформи суспільного мовника.


Читайте також


Щодо акції в окупованому Луганську на День міста
Офіційна позиція UA: Суспільне мовлення щодо обшуків в офісі та оселях працівників
Суспільний мовник та Ера-Медіа змінили умови співпраці
Суд визнав незаконним звільнення Зураба Аласанії