Офіційна заява НСТУ щодо судового втручання у право на приватність журналістки Наталки Седлецької

5 вер. 2018    

Печерський районний суд міста Києва 27 серпня 2018 року ухвалив надати головному слідчому управлінню Генеральної прокуратури України доступ до інформації з мобільного телефону журналістки-розслідувачки Наталки Седлецької для проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42017000000003904 від 16 листопада 2017 року за фактами можливого розголошення директором Національного антикорупційного бюро України відомостей, що становлять державну таємницю.

Зокрема, суд дозволив слідчому генпрокуратури отримати у ПрАТ "Київстар" інформацію щодо вхідних і вихідних дзвінків (дати, часу, тривалості кожного з’єднання, номерів, з якими вони відбувались), відправлені й отримані текстові та інші повідомлення (SMS, MMS), територіального місця знаходження мобільного телефону журналістки за період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

Втручання у право на приватність, що може бути законним та необхідним в демократичному суспільстві, повинно бути обґрунтованим.

Виходячи із обставин, наведених в ухвалі суду, у клопотанні слідчого генпрокуратури до суду немає жодного посилання на час, в який, на думку слідства, могло бути здійснене протиправне діяння директором НАБУ. Також відсутні пояснення необхідності отримати доступ до приватної інформації з телефону свідка – Наталки Седлецької – саме у вказаний період з 19 липня 2016 року по 16 листопада 2017 року.

В ухвалі суду також немає обґрунтування мотивів, з яких суд вирішив надати слідству доступ до інформації з мобільного за такий тривалий період. Припускаємо, що фактично суд надав слідству доступ до значно більшої кількості інформації, ніж це потрібно в конкретному розслідуванні.

Таким чином слідство може отримати доступ до відомостей, які взагалі не стосуються згаданого кримінального провадження, проте стосуються особистого життя журналістки чи її роботи в якості автора програми "Схеми: Корупція в деталях".

Національна суспільна телерадіокомпанія України стурбована втручанням у право на приватність Наталки Седлецької без належних обґрунтувань необхідності та тривалості періоду такого втручання.

НСТУ переконана у високій професійності Наталки Седлецької та команди журналістів-розслідувачів і сподівається, що джерелам, які допомагають журналістам викривати корупцію, нічого не загрожує.

Команда Суспільного буде уважно стежити за дотриманням усіх законодавчих норм та процедур в ході слідства й інформуватиме громадськість у випадку виявлення порушень.

Нагадаємо, проект "Схеми: корупція в деталях" – щотижнева телевізійна програма журналістських розслідувань та аналітики про високопосадову корупцію. Спільний проект Радіо Свобода та телеканалу суспільного мовника UA: ПЕРШИЙ. Автор ідеї, редактор і ведуча програми – журналістка-розслідувач Наталка Седлецька.


Читайте також


Суспільне запрошує кандидатів на пост Президента на дебати
Суд відмовив Юрію Бойку в позові проти Суспільного
Щодо розміщення в ефірі Суспільного рекламних роликів з Юрієм Бойком
Україна не братиме участі в Євробаченні-2019