Щодо примусової трансляції програми "Доброго ранку, Країно!" в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ

10 лип. 2018    

Телепрограма "Доброго ранку, Країно!", що вироблялась ТОВ "Ера-Медіа" за договором з НСТУ, незважаючи на припинення договору, продовжить транслюватися в ефірі телеканалу UA: ПЕРШИЙ. Вказана безпрецедентна ситуація обумовлена тим, що НСТУ отримало відповідну ухвалу суду про забезпечення позову, якою НСТУ зобов’язано приймати послуги від ТОВ "Ера-Медіа" та продовжувати трансляцію цієї програми.

Ухвала про забезпечення позову прийнята Святошинським районним судом міста Києва 27 червня 2018 року в межах справи за позовом ТОВ "Ера-Медіа". НСТУ вже подала заяву на скасування цієї ухвали й очікує на її розгляд судом.

При цьому в червні, після отримання повідомлення від ПАТ "НСТУ" про припинення договору про створення на замовлення програми "Доброго ранку, Країно!", ТОВ "Ера-Медіа" також звернулась до господарського суду міста Києва з позовною заявою про визнання договору продовженим.

Разом із позовною заявою було подано заяву про забезпечення позову, в якій ТОВ "Ера-Медіа" просило суд заборонити ПАТ "НСТУ" вчиняти будь-які дії, направлені на припинення трансляції програми "Доброго ранку, Країно!".

Господарський суд дійшов висновку, що наданих ТОВ "Ера-Медіа" пояснень та доказів недостатньо для розгляду заяви про забезпечення позову. Також суд зобов’язав ТОВ "Ера-Медіа" надати пояснення стосовно підстав для визнання договору продовженим.

З метою зміни підсудності ТОВ "Ера-Медіа" скористалось відомою схемою, а саме залучило фізичну особу (Скачко Злату Георгіївну) як другого відповідача. Таке залучення фізичної особи дозволило ТОВ "Ера-Медіа" звернутись уже до Святошинського районного суду міста Києва з ідентичним позовом до ПАТ "НСТУ". Хто така пані Скачко НСТУ не відомо, вона не є і не була працівником чи контрагентом телерадіокомпанії.

Відповідно до ухвали Святошинського районного суду міста Києва від 27 червня 2018 року про забезпечення позову, заяву ТОВ "Ера-Медіа" було задоволено та заборонено НСТУ припиняти трансляцію програми "Доброго ранку, Країно!".

Оскільки з’ясування ситуації перемістилось у площину судового розгляду за ініціативи ТОВ "Ера-Медіа", і винесено ухвалу суду, що зобов’язує продовжувати трансляції телепрограми "Доброго ранку, Країно!" на телеканалі UA: ПЕРШИЙ, керівництво ПАТ "НСТУ" мусить виконувати цю ухвалу до моменту вирішення судом питання скасування цієї ухвали. Тож, попри бажання припинити трансляцію телепрограми, НСТУ змушена її продовжити.

Команда Суспільного просить вибачення у телеглядачів каналу UA: ПЕРШИЙ за вимушене продовження трансляції програми з порушенням стандартів. Дотримання стандартів подачі інформації для Суспільного мовника є ключовим пріоритетом. Нам прикро, що недобросовісні контрагенти ТОВ "Ера-Медіа" шляхом маніпуляцій отримали тимчасову змогу продовжити трансляцію телепрограми "Доброго ранку, Країно!".

НСТУ зробить усе можливе, аби відстояти свої законні права в суді та припинити договір про створення цієї програми.

Нагадаємо, між ПАТ "НСТУ" та ТОВ "Ера-Медіа" 12 липня 2017 року було укладено договір про створення на замовлення програми "Доброго ранку, Країно!".

Ще 5 червня 2018 року та 7 червня 2018 року НСТУ направила ТОВ "Ера-Медіа" рекомендовані листи про припинення договору про створення цієї програми. Підставою для припинення співпраці НСТУ і з ТОВ "Ера-Медіа" стали постійні порушення стандартів у програмі "Доброго ранку, Країно!". Команда Суспільного неодноразово інформувала ТОВ "Ера-Медіа" про наявні порушення стандартів за результатами моніторингів та безрезультатно просила їх усунути.

Повідомлення щодо припинення співпраці були направлені завчасно, у строки, передбачені договором, а саме за 30 днів до закінчення строку його дії, тому дія договору мала би припинитися з 10 липня 2018 року.


Читайте також


Суспільне запрошує кандидатів на пост Президента на дебати
Суд відмовив Юрію Бойку в позові проти Суспільного
Щодо розміщення в ефірі Суспільного рекламних роликів з Юрієм Бойком
Україна не братиме участі в Євробаченні-2019