Наглядовій раді презентували оптимізовану структуру Суспільного

21 гру. 2017    

Сьогодні, 21 грудня, під час чергового засідання Наглядової ради ПАТ "Національна суспільна телерадіокомпанія України" голова правління Зураб Аласанія разом з членами правління презентували нову оптимізовану структуру суспільного мовника.

Обласні державні телерадіокомпанії, на базі яких створено Суспільне, раніше були окремими юридичними особами й кардинально відрізнялися одна від одної, як за кількістю виробленого контенту, принципами побудови програмної сітки, так і за штатним розкладом. Штатна чисельність регіональних дирекцій коливалась від 80 до 320 осіб у кожній області. Сьогодні з цих абсолютно різних, колись окремих компаній, необхідно побудувати єдину – зі спільним механізмом управління та стандартами мовлення Суспільного.

Наразі відбувається уніфікація штатної структури та її оптимізація. Станом на жовтень 2017 року кількість штатних посад у всій телерадіокомпанії складала 7318,25.

"Така кількість посад – це непосильний тягар, що змушує нас існувати у режимі виживання. З "роздутим" штатом колишньої державної компанії ми платили не за конкретний контент, не за виробництво якісних програм, а просто за утримання великої кількості персоналу. При цьому з обмеженим фондом оплати праці ми не могли платити своїм працівникам достойну зарплатню", – розповів Зураб Аласанія.

У цих умовах питання скорочення штатної чисельності НСТУ є нагальним для подальшого розвитку телерадіокомпанії.

"Ми прагнемо перейти з режиму виживання до режиму конкурентного та якісного контенту – як виготовленого фахівцями НСТУ, так і на аутсорс-виробництві, коли компанія зможе закуповувати конкретні програми на договірних умовах, а обиратиме їх за допомогою відкритих пітчингів та конкурсів ідей", – пояснив голова правління.

Цей підхід також дозволить зменшити штатну чисельність телерадіокомпанії. Уже на 2 квітня 2018 року кількість штатних посад у НСТУ становитиме 4087.

"Люди, котрі працюють на Суспільному, з 2 квітня будуть отримувати значно вищі заробітні плати. Сітка нових зарплат уже затверджена, і по кожній з позицій є не просто конкурентоздатною на ринку, а й найвищою у багатьох регіонах країни", – каже Зураб Аласанія.

Гідна оплата праці стане додатковим стимулом для кращих фахівців медіаринку працювати в НСТУ.

На засіданні Наглядової ради також розглянули синхронізацію ефірної сітки та обов’язкове інформаційне мовлення, що вироблятиметься штатними працівниками кожної з філій. Уніфікація роботи на цьому етапі реформ передбачає, що кожна філія обов’язково випускатиме ранкову програму, випуски новин протягом дня та підсумкову програму ввечері синхронно з іншими регіонами. Для забезпечення виробництва такого інформаційного контенту у штаті всіх філій вже створено стандартизовані бюро телерадіоновин (БТРН). До штатної чисельності цих структур також додадуть ще й посади, необхідні для забезпечення мовлення мовами національних меншин конкретних регіонів.


Читайте також


Щодо включення прес-служби ЗСУ в ефір UA: ПЕРШИЙ 9 жовтня
Команда Суспільного висловлює готовність надати ефір для оперативного інформування ЗСУ про надзвичайні ситуації
Щодо припинення аналогового мовлення телеканалу UA: ПЕРШИЙ з 25 вересня
Офіційна позиція щодо вимушених антикризових заходів у ПАТ "НСТУ"