У Полтаві представили фото періоду Української революції, яким сотня років

У Полтаві представили фото періоду Української революції, яким сотня років

У Полтаві представили фото періоду Української революції, яким сотня років
. Суспільне Полтава

Світлини військових, лідерів повстань та народних зібрань. Столітні фотознімки періоду Української революції 1917-1921 років 27 січня представили у Полтавському краєзнавчому музеї.

Сотню фотографій подій тих часів із 14 регіонів України, зокрема й Полтавщини, розмістили на банерах. Так хотіли показати вплив революції на життя людей у кожному регіоні, каже представник Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

«Передусім, це національне і культурне піднесення навесні 1917 року, в період формування Української Центральної Ради й повалення царату в Російській імперії. Також ми окремо виділяємо загарбання російськими більшовиками Полтави у ніч на 20 січня 1918 і переможну весну теж 1918 року, коли запорізький корпус УНР спільно з німецькими та австрійськими союзниками визволив Полтавщину», ‒ розповідає представник Українського інституту нацпам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

Виставка у Полтавському краєзнавчому музеї
Виставка у Полтавському краєзнавчому музеї. Суспільне Полтава

«Більшість фотографій вже відомі, хоча й резонансні. Наприклад, розстріляні монахи Мгарського монастиря. Похорони Панаса Мирного – це досить відома фотографія. Також ця фотографія, яка для нас вельми престижна. Перед вами перший уряд УНР. Тоді він ще називався Генеральний секретаріат. І одразу двоє полтавців на цій фотографії – Іван Стешенко і Симон Петлюра», ‒ розповідає співробітниця Полтавського краєзнавчого музею Наталія Кузьменко.

Виставку приурочили, зокрема, до Дня пам’яті Героїв Крут, який відзначають 29 січня. Побачити світлини у музеї можна протягом місяця.

На початок