У Кременчуці рибалки вийшли на кригу на Дніпрі. Кілька десятків чоловіків розпочали сезон зимової риболовлі. Вони встановили намети та пробили лунки. Суспільному один з них розповів, що правили безпеки на льоду дотримуються.
Один із таких рибалок – житель Кременчука Сергій. Чоловік розповів, що риболовлею займається з дитинства. За його словами, головне – це дотримання правил безпеки.
"Бажано ходити з кимось. У мене вже є досвід, тому ходжу сам, але загалом потрібно, щоб хоча б напарник був".
Проте, не всі дотримуються заходів безпеки, що часто призводить до небезпечних ситуацій. За словами рибалки, він не раз провалювався під кригу.
"Було весною, прямо провалився капітально. Був поруч із берегом, але головне — перевернутися на спину і акуратно на бік вибиратися. Один необережний крок — і ти вже у воді".
Попри численні попередження від рятувальників та поліції про небезпеку виходу на кригу, більшість рибалок ігнорують їхні застереження. Вони впевнені у своїх навичках і вірять, що знають, як визначити міцність льоду.
Заборонити рибалкам виходити на кригу рятувальники не можуть, адже у визначених місцях риболовля дозволена, і штрафів за це не передбачено.
Що варто знати перед тим, як ставати на кригу:
- забороняється виходити на тонкий лід (не менше 10-12 сантиметрів);
- міцність льоду перевіряють палицею, бити потрібно 2-3 рази в одне і те саме місце якнайдалі від себе. Категорично забороняється випробовувати міцність льоду ударами ніг;
- небезпечні місця на льоду, як правило, темніші за інших, небезпечний -каламутний, малопрозорий і білий лід;
- забороняється самостійно виходити на лід або кататися на льоду дітям без нагляду дорослих;
- під час підльодного вилову риби не рекомендується на невеликому майданчику пробивати багато лунок, стрибати і бігати по льоду, скупчуватись у групи. Рибалки повинні пробивати ополонки одну від одної на відстані 4-5 м;
- кожен рибалка повинен мати з собою міцну мотузку 12-15 метрів із великою глухою петлею на кінці, а також тримати поруч з лункою дошку або велику гілку.
Якщо ви провалились у воду:
- зберігайте спокій, не панікуйте;
- голосно покличте на допомогу;
- широко розкиньте руки на краї пролому та утримуйтесь від занурення у воду з головою;
- намагайтеся обережно дотягнутися до якогось предмета, що допоможе вам втриматися чи вибратися на поверхню;
- вибирайтеся на лід без різких рухів, налягаючи на нього грудьми та по черзі витягуючи на поверхню ноги. Намагайтеся зайняти своїм тілом найбільшу площу на льоду;
- вибравшись з ополонки, необхідно відкотитися від неї на безпечну відстань, а потім повзти в той бік, звідки ви прийшли.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok