Не змогли ухвалити порядок денний: у Полтаві ТВК не оголосила список депутатів міської ради

Не змогли ухвалити порядок денний: у Полтаві ТВК не оголосила список депутатів міської ради

Не змогли ухвалити порядок денний: у Полтаві ТВК не оголосила список депутатів міської ради
. Суспільне Полтава

На засіданні 18 грудня члени Полтавської територіальної виборчої комісії не змогли дійти згоди. Голосували за три різних порядки денних, але не підтримали жодного. Тому результати виборів депутатів до міської ради не оголосили, каже голова ТВК Алла Назаренко.

Бажаючих потрапити на засідання багато
Бажаючих потрапити на засідання багато. Суспільне Полтава

Засідання розпочали із 20-хвилинною затримкою, о 20:20. Кворум зібрався. Також у міську раду прийшли спостерігачі, кандидати у депутати й інші люди. Через те, що присутні довго реєструвались, початок засідання затримали. У приміщенні чергувало близько 20 правоохоронців.

Через крики і шум в залі натовп вивели за двері. На засіданні лишили спостерігачів, кандидатів у депутати та журналістів.

На засіданні пропонували три варіанти порядку денного. Жоден не підтримали. Це тому, що частина членів ТВК хотіли скасувати своє попередня рішення і не приймати протокол від Шевченківської районної у місті комісії.

голова міської ТВК Алла Назаренко
голова міської ТВК Алла Назаренко. Суспільне Полтава

«Члени комісії ініціюють скасування свого рішення. У п’ятницю (11 грудня – ред.), Шевченківська районна у місті ТВК привезла до нас підсумковий протокол, який вони складали й підписали. Наша комісія його перевірила й прийняла у суботу (12 грудня – ред.). Рішення Полтавської міської ТВК може скасувати суд або ЦВК», – повідомила голова полтавської міської ТВК Алла Назаренко.

Згоди на засіданні члени ТВК не дійшли, тому розійшлися. Наступне засідання можуть скликати у понеділок, 21 грудня.

Голосування за порядок денний
Голосування за порядок денний. Суспільне Полтава

Перед цим міська ТВК збиралася на засідання 16 грудня. Тоді протокол щодо виборів не змогли скласти, бо не було кворуму.

Нагадаю, Полтавська територіальна виборча комісія майже 2 місяці не може встановити остаточні результати виборів депутатів до міської ради. Це тому, що тривали суди: позивалися проти Шевченківської районної у Полтаві ТВК, бо остання не могла підрахувати усі бюлетені із однієї з виборчих дільниць. На останньому судовому засіданні позивач відмовився від позову, тому іще раз Шевченківська районна у місті ТВК перераховувати голоси не буде.

Тож міська комісія може врахувати документ від районної у місті, а після цього скласти власний фінальний протокол та оголосити результати виборів депутатів міської ради.

Нагадаємо, 9 грудня Шевченківська районна у Полтаві ТВК перерахувала документи та склала протокол голосування. Зробила це на вимогу суду, бо після місцевих виборів із однієї з дільниць понад 600 бюлетенів щодо голосування за депутатів Полтавської міської ради помилково відвезли не на ту територіальну виборчу комісію. Через це голосів не врахували. Позови щодо незаконності такого рішення подавав спочатку кандидат у депутати від «Слуги народу» Віталій Сьомік, а згодом член громадської організації Андрій Шугов.

Самі ж місцеві вибори в Україні відбулися 25 жовтня. Обирали депутатів до рад різних рівнів, а також очільників громад. За протоколом, який у міській ТВК оголосили 6 листопада, до міської ради проходить 42 депутати від 7 політичних партій.

На початок