На Полтавщині у селі Малі Будища Опішнянської громади відкрили хаб для внутрішньо переміщених осіб. Його облаштували на базі місцевої бібліотеки. Обладнали приміщення за ґрантові гроші, а ремонт зробили коштом бюджету громади.
Про це Суспільому розповів голова Опішнянської громади Микола Різник.
За його словами, простір для переселенців у Малих Будищах облаштували на базі місцевої бібліотеки. Реалізували його за ґрантові гроші у рамках проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID та міжнародної організації з міграції. Ремонт виконали за гроші з бюджету громади.
"У нас є активна бібліотекарка, яка написала проєктну заявку разом з інвестиційним відділом. Вони пройшли, отримали кошти близько мільйона гривень. Це кошти на обладнання. І, звісно, нам довелося додавати кошти громади, щоб зробити такий прекрасний простір. Це десь близько 1 мільйон 300 тисяч гривень",— повідомив Микола Різник.
Як розповіла завідувачка Малобудищанської бібліотеки Людмила Міщанин, на проєкт вирішили податися через запити від внутрішньо переміщених осіб.
"Відразу тільки почали переселенці приїжджати, вони почали сюди приходити. Із запитами приходили щодо навчання дітей, щодо дистанційної роботи. І так просто, якщо потрібно в Інтернеті якусь інформацію знайти і в соцмережах. Просто в них тоді не було такої можливості. Зараз то може вже у когось і є, але спочатку не було",— прокоментувала Людмила Міщанин.
Хаб укомплектували, зокрема, комп’ютерами, принтерами, проєктором та безоплатним Інтернетом, щоб діти мали змогу дистанційно навчатися, а дорослі – працювати. Також у ньому облаштували ігрову кімнату та зону відпочинку, розповіла заступниця голови ради ВПО в Опішнянській громаді Зінаїда Гудь.
"Коли люди їдуть від війни, вони не завжди можуть із собою взяти якусь техніку, беруть лише речі. І тому ось ці ноутбуки і ця техніка – це є дуже важливим, тому що дітки зможуть навчатися онлайн, також багато батьків теж працюють дистанційно",— повідомила Зінаїда Гудь.
Зі слів голови громади, це перший заклад у громаді саме такого спрямування.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok