Пожежа у Полтаві: горіла будівля колишнього кінотеатру імені Котляревського, хронологія подій

Пожежа у Полтаві: горіла будівля колишнього кінотеатру імені Котляревського, хронологія подій

Пожежа у Полтаві: горіла будівля колишнього кінотеатру імені Котляревського, хронологія подій
. Суспільне Полтава

На місці пожежі в будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського у Полтаві виявили тіло людини. Займання в історичній пам’ятці виникло зранку. Про це пожежникам повідомили очевидці та служба охорони одного із закладів, який розміщений у будівлі. За словами речниці рятувальників області Світлани Рибалко, ймовірно, що загоряння виникло у прибудові, де був заклад харчування. Та остаточну причину мають встановити експерти.

Рятувальники гасять пожежу у будівлі колишнього кінотеатру імені І. Котляревського
Рятувальники гасять пожежу у будівлі колишнього кінотеатру імені І. Котляревського. Суспільне Полтава

Пам’ятка архітектури національного значення – Будинок дворянського зібрання у центрі Полтави – у вогні. Понад 60 років тут був кінотеатр імені Котляревського, а нині – магазин побутової хімії та заклади харчування.

Пожежа виникла близько 4-ї ранку. У той час в одному із закладів харчування працювала Яна Черевко.

«Ми почали вибігати і приїхала поліція, пожежники. Перший поверх не горів. Тільки другий. Вони другий поверх гасили. А у нас ще не горить. Поки що», − каже очевидиця Яна Черевко.

Пожежа у будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського
Пожежа у будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського. Суспільне Полтава

Про пожежу рятувальникам повідомили очевидці та служба охорони одного із закладів.

«Спочатку дізналися представники «Явору», тому що спрацювала пожежна сигналізація. Представник приїхав на місце події, але видимих ознак пожежі не було. Він підійшов до будівлі прибудови до колишнього кінотеатру. Прислухався і в цей момент щось тріснуло», − повідомила речниця рятувальників Полтавщини Світлана Рибалко.

Зворотня сторона будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського
Зворотня сторона будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського. Суспільне Полтава

«Позавчора ми травили тарганів. А учора було генеральне прибирання усього кафе. Прибирали та готувалися перед святами. І коли усе повимивали, о 15 годині почали виносити прикраси, гірлянди, кульки та прикрашати кафе до Нового року та Святого Миколая. Телефони мовчать. Менеджер на дзвінки не відповідає. Що далі буде, що робити, – ми нічого не знаємо. Нам нічого не сповіщали», − розповіла працівниця закладу харчування, який згорів Алевтина Борис.

На пожежу приїхали 50 рятувальників та з десяток автомобілів. У будівлі обвалилася частина даху. Рух прилеглими вулицями перекрила поліція.

«Побачив дим, все перекрито. Йшов пішки. Ну, й побачив те, що побачив. Те, що бачите ви. На одну руїну більше в центрі міста», − розповів полтавець Олександр Ярошенко.

Зворотня сторона будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського
Зворотня сторона будівлі колишнього кінотеатру ім. Котляревського. Суспільне Полтава

«Я йшла з садочку до зупинки і побачила дим. І от горить, все горить, палає. Хвилин 10 стою, полум’я палає, ще поки не загасили. Дуже шкода», − каже полтавка Ірина Шульга.

Загасили вогонь за 9 годин. У приміщенні знайшли загиблу людину, хто це, встановлюють. Поліцейські розпочали кримінальне провадження.

«Це порушення встановлених законом вимог пожежної безпеки, що спричинили загибель людей та завдали майнової шкоди в особливо великих розмірах. Санкція цієї статті передбачає покарання від 3 до 8 років позбавлення волі», − каже речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв.

Пожежа у будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського
Пожежа у будівлі колишнього кінотеатру імені Котляревського. Суспільне Полтава

Будинок дворянського зібрання був споруджений 1810 року у стилі класицизму, розповідає архітектора Оксана Бєлявська.

«Він є пам’яткою архітектури національного значення. Є невід’ємною складовою унікального ансамблю пам’ятки містобудування і архітектури національного значення – ансамблю Круглої площі. Була відбудована ця будівля після руйнувань Другої світової війни. В 1944 почалися відбудовчі роботи, в 1946 вже завершились. Це була запущена в експлуатацію будівля кінотеатру імені Котляревського», − повідомила архітекторка Оксана Бєлявська.

Рятувальники гасять загоряння
Рятувальники гасять загоряння. Суспільне Полтава

«Ще у 2019 році були три рішення судів, якими зобов’язано товариство з обмеженою відповідальністю «Старнайт» повернути в управління майном комунальної власності нежитлове приміщення за адресою Соборності, 31. Але рішення судів до цього часу не виконано. Натомість, наскільки нам відомо, Шевченківська виконавча служба звернулася до правоохоронних органів для порушення кримінального провадження за невиконання рішення суду», − повідомив заступник Полтавського міського голови Іван Сватенко.

На початок