Три районних суди у Полтаві – Київський, Октябрський та Ленінський – протягом липня 2024-го року винесли 22 вироки за крадіжки.
Про це відомо із Єдиного державного реєстру судових рішень.
Що викрадали
Більшість вироків – за крадіжки мобільних телефонів. Деякі обвинувачені здійснили серії крадіжок. Крім телефонів, викрадали гроші, гаманці, банківські картки, ювелірні вироби (золоті сережки, каблучки, браслети).
Кілька обвинувачених обкрадали магазини продуктових супермаркетів. Виносили різні продукти – морозиво, шоколад та каву, ковбасу, м’ясо та рибу, також цигарки, електроніку та інші речі. У двох вироках йшлося про чоловіків, які викрали з крамниць віскі. Один з них робив це кілька разів.
Щодо магазинів продовольчих товарів, з них крали інструменти, косметику, підгузки та інші речі.
Звідки викрадали
У більшості випадків йдеться про крадіжки з магазинів. Це переважно мережі продуктових супермаркетів та продовольчих товарів. В основному обвинувачені робили це систематично.
На другому місці – крадіжки з приватних помешкань. Це робили як знайомі постраждалих, які перебували у них вдома, так і сторонні, які зламували замки. Одна з обвинувачених використовувала вигадану історію про надання соціальної допомоги для пенсіонерів, щоб отримати доступ до їхніх квартир, де викрадала готівку загальною сумою на понад 150 тисяч гривень.
Ще один з обвинувачених здійснив серію крадіжок з машин. Він обікрав 14 автівок. Йому вдалося викрасти телевізор, флешку, компресор, велику кількість різних інструментів, рибацьке спорядження тощо. Також він зламував замки та викрадав велосипеди.
У вироках йдеться і про чоловіка, який неодноразово скоював крадіжки з сумок та кишень перехожих. Він викрадав гаманці, мобільні телефони та інші цінні речі. Ще один обвинувачений вирвав сумку у перехожої.
Обвинувачені отримали як реальні, так і умовні вироки.
Як вберегтися від квартирних крадіїв
Є кілька способів захиститися від квартирних крадіїв, від дорогих до дешевих, розповів речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб. Найбільш дорогим і ефективнішим, за його словами, способом убезпечити своє житло є встановлення сучасної сигналізації, яка зможе повідомити власника квартири на смартфон про нештатну ситуацію, яка реагує на відкриття як дверей, так і вікон.
"Не кожен зможе отримати таку можливість, тому ми радимо також мати зв’язок із сусідами,які зможуть про будь-який випадок підозрілий повідомити власників квартири. Також не зайвим буде встановити на вхідні двері декілька сучасних надійних замків. Будь-який замок професіонал зможе відчинити, але ж збільшення їхньої кількості займе в нього більше часу", – розповів речник Полтавського райуправління поліції Василь Зуб.
За словами речника, ще одним способом захиститися від крадіїв є встановлення ґратів на вікнах, особливо якщо помешкання на першому поверсі, також – домофону та відеокамер у під’їздах.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok