"Покращити умови життя": на пункті перетримки у Полтаві будують вольєри, аби переселити туди тварин

"Покращити умови життя": на пункті перетримки у Полтаві будують вольєри, аби переселити туди тварин

У Полтаві хочуть реорганізувати пункт перетримки бездоглядних тварин, що при КАТП-1628, збільшивши кількість вольєрів. Їх вже почали будувати.

Вольєри будують щоб до них переселити собак, які мешкають у будках на ланцюгах, розповіла Суспільному старша майстриня відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин Олена Мирополець. Загалом, за її словами, нині пункт переповнений.

"Кількість тварин на пункті перетримки постійно змінюється: у межах від 120 до 135 тварин. Здебільшого до пункту перетримки потрапляють тварини, вилучені з вулиці, які залишилися без господарів, які агресували у місцях скупчення людей", — пояснила майстриня відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин Олена Мирополець

На пункті перетримки у Полтаві будують вольєри, аби переселити туди тварин
Майстриня відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин Олена Мирополець гладить собаку. Суспільне Полтава

У комунальному пункті перетримки у Полтаві живе близько 130 тварин. Їх кількість змінюється, при цьому не особливо зменшується, розповіла Олена Мирополець.

"Є, скажімо так, невелика проблема у тому, що є собаки, які живуть на ланцюгах. І хотілося б це змінити. Наразі проходить реорганізація в цьому напрямку: ми будуємо нові вольєри для того, щоб по максимуму зняти їх з ланцюгів", — розповіла майстриня відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин Олена Мирополець.

Усього на пункті планують збудувати два десятка вольєрів.

На пункті перетримки будують вольєри, аби переселити туди тварин
Нові вольєри будують на території пункту перетримки. Суспільне Полтава

"Кращі умови для утримання тварин – це коли у них є місце для того, щоб вони там могли жити і вільно рухатися. По нормах на одну собаку – від шести квадратних метрів повинен бути вольєр. Не йде мова про утримання на ланцюгах і в будках. Тому що вольєр – це набагато краще. Там собака вільно пересувається, має можливість лягти у затінку, має можливість лягти, де вона захоче, має можливість доступу до їжі, до води і без ланцюга", — розповіла ветлікарка пункту тимчасової перетримки бездоглядних тварин Наталія Шевченко.

Двічі на тиждень приходить вигулювати тварин волонтерка Жанна Сєброва.

На пункті перетримки у Полтаві будують вольєри, аби переселити туди тварин
У вольєри переселять собак, які зараз прикуті ланцюгами. Суспільне Полтава

"Вигуляти (можу – ред.) собак 10-12, більше – ні. Бо дуже спекотно, і я сама. У мене такий вік уже поважний – я пенсіонер. Тому важкувато. Нам дуже потрібні руки особливо зараз у спеку. Щоб прийти, може, зраночку погуляти з собачками. Бо деякі сидять на ланцюгах, і тому хочеться, щоб вони принаймні пішли на свіже повітря, щоб прогулятися", — повідомила волонтерка Жанна Сєброва.

"Наш бюджет складає 9 мільйонів гривень. Сюди входять і заробітна плата працівників, покращення умов пункту перетримки, ремонтні роботи, безкоштовна стерилізація безпритульних тварин Полтавської громади, вакцинація від сказу. Наразі тимчасовий пункт перетримки є переповнений. Для того, щоб якось розширити його, нашого бюджету не вистачить, щоб якось перенести його на нову територію. І ми в рамках нашого бюджету намагаємося здійснити такі зміни, щоб покращити умови життя для тих собачок, які вже знаходяться у нас", — розповіла старша майстриня відділу регулювання чисельності бездоглядних тварин Олена Мирополець.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок