У Полтавській області продовжують пошуки немовляти, яке зникло із перинатального центру у місті Кременчук. Дитину викрали 14 липня.
Дитина зникла з післяпологової кімнати, коли мати виходила поїсти в буфет. Немовля викрали у проміжку від 5 до 10 хвилин. Про це під час брифінгу 15 липня повідомив речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв. За його даними, у породіллі це п’ята дитина, жінка проживає у Глобинській громаді Кременчуцького району. Родина 2023-го року перебувала на обліку соцслужб, нині з обліку їх зняли.
Керівник департаменту охорони здоров’я Полтавської ОВА Віктор Лисак під час брифінгу 15 липня розповів, що дитина народилася здоровою, її готували до виписки. У палаті перебувала ще одна жінка з дитиною. Обидві породіллі виходили з приміщення, а коли мати повернулася, то новонародженої дівчинки не було.
За даними Віктора Лисака, на Полтавщині пологові відкриті для відвідування. Власні регламенти роботи створюють окремо у закладах. У перинатальному центрі Кременчука на той час був відкритий один вхід, де постійно проходять пацієнтки та відвідувачі. У закладі розпочали службову перевірку. Віктор Лисак розповів:
"На той час на зміні було дві дитячих медсестри, одна акушерка, відповідно молодший персонал. Всього було 11 породіль, 11 немовлят на спільному перебуванні. Всі вимоги були дотримані по тій пояснювальній, яку ми маємо. Те, що на спільному перебуванні, ― зрозуміло, що мати відповідала за дитину, що вона там знаходилась".
У Кременчуцькому перинатальному центрі та у Кременчуцькій міськраді надавати коментарі щодо зникнення немовляти Суспільному відмовилися.
Що відомо про немовля, яке викрали 14 липня 2024-го у Кременчуці
Про зникнення 4-денної дитини увечері 14 липня повідомила породілля. За її словами, у неї з післяпологової кімнати перинатального центру у Кременчуці зникло немовля. На пошуки дитини та ймовірного викрадача залучили поліцейських.
Кримінальне провадження розпочали за частиною 3 статті 146 "Незаконне позбавлення волі або викрадення людини". Санкція ― позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи на строк від п'яти до десяти років.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok