На Полтавщині реабілітаційну допомогу військовим надають у 19 стаціонарних медзакладах, амбулаторну - у 22. Усі ці медичні установи уклали договори з Національної службою здоров’я України.
Про це 2 липня під час брифінгу розповіла директорка Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ Вікторія Мілютіна.
За її словами, станом на 2024-й рік 19 медичних закладів Полтавської області мають пакети стаціонарної реабілітаційної допомоги, а 22 медичні установи – амбулаторної. Загалом доказова медична реабілітація в регіоні, як і у всій країні, почала розвиватися після повномасштабного вторгнення, адже військові та людям, які отримали травми і поранення під час обстрілів, потребували відновлення, повідомила Мілютіна.
19 закладів на Полтавську область – це дуже гарна цифра. Наприклад, якщо взяти сусідню Харківську область, яка теж входить у Північний міжрегіональний департамент, у нас там спочатку було десять закладів. Послуга активно розвивається, і я сподіваюся, що буде ще більше закладів, які будуть мати пакети. Головне – аби вони були забезпечені фахівцями і обладнанням, – розповіла Вікторії Мілютіна.
За словами директорки Північного міжрегіонального департаменту НСЗУ, нині у таких відновних відділеннях не вистачає фахівців з реабілітації.
Коли раніше говорили слово «реабілітація», то був санаторно-курортний контекст. Зараз ми говоримо про медичну доказову реабілітацію. Це мультидисциплінарні команди. Звісно, на три роки на всю країну не підготуємо таку кількість фізичних терапевтів, ерготерапевтів, терапевтів мови і мовлення, але зараз Міністерство охорони здоров’я зробило для університетів додатковий запит на таких фахівців, – додала Вікторія Мілютіна.
Договори із Нацслужбою здоров’я про стаціонарну реабілітацію уклали понад 250 установ по Україні.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok