На Полтавщині збирають гроші для військових на лавандовому полі: локація для фото та відпочинку

На Полтавщині збирають гроші для військових на лавандовому полі: локація для фото та відпочинку

Більше гектара лаванди посадили на Полтавщині: можна робити фото і донатити на ЗСУ
Фото з лавандового поля біля міста Лубни. Сторінка в Instagram lavanda_lubny

У Лубенському районі створили лавандове поле для виготовлення мила та ефірних олій. Також власники пускають відвідувачів для фотосесій та відпочинку, гроші за вхід відправляють на допомогу українській армії.

Про це Суспільному розповів один із засновників справи Артем Дудінський. Лавандове поле він посадив разом із товаришем Василем Курилом. Це зробили на ділянці у селі Березоточа, біля міста Лубни.

На Полтавщині збирають гроші для військових за фотосесії на лавандовому полі
Фото з лавандового поля у Лубенській громаді. Сторінка в Instagram lavanda_lubny

Сезон цвітіння лаванди триває до 3,5 тижнів. Цього року він розпочався 18 червня. За перший тиждень приймання відвідувачів вдалося зібрали 10 тисяч гривень. Для цього на лавандовому полі розмістили скриньку для донатів. Зібрані гроші перераховують у фонд "Повернись живим", а звіти про це публікують у соцмережі. Артем Дудінський розповів:

"Як виявилося, у Лубнах багато переселенців зі Сходу. І люди кидали, хто 500 гривень, хто 100. Нам навіть було незручно, ми їм дарували букети. Ми в перший тиждень минулого року отримали донатів близько 5 тисяч гривень, за сезон назбирали 15 тисяч гривень".

Вирощуванням лаванди Артем Дудінський та Василь Курило почали займатися від 2020-го.

Де сфотографуватися на лавандовому полі на Полтавщині: локація
На лавандовому полі у Лубенській громаді є також фотозони. Сторінка в Instagram lavanda_lubny
"Коли почався COVID, ми зрозуміли, що почали люди більше цікавитися селом, за місто почали більше їздити. І виникла ідея зробити туристичну локацію, а до цього ми мали досвід роботи з лікарськими рослинами. 2021-го ми купили саджанці. Розуміли, що на туристів не треба дуже розраховувати, тому думали одразу про переробку продукції", ― розповів Артем Дудінський.

За його словами, спочатку саджанці висадили на 20 сотих площі, аби перевірити, чи зростатимуть сорти на Полтавщині. Згодом вирішили розширювати поле і засадили лавандою ще гектар землі.

Після початку повномасштабної війни чоловіки не знали, чи продовжувати цю справу, але вирішили спробувати. Тому закупили обладнання для переробки, його виготовили спеціалісти у місті Харків.

На Полтавщині можна за донат зробити фотосесію на лавандовому полі: де та як
Продукція, яку виготовляють із лаванди. Сторінка в Instagram lavanda_lubny
"2023-го року ми побачили, що почав відновлюватися попит на фотосесії, на туризм, і ми відкрили поле для людей. Майже у кожного є родичі, які у ЗСУ. Нам не дуже хотілося відкривати туристичну локацію і ніяк її не пов’язати із допомогою військовим. Тому ми вирішили, що вхід будемо робити вільний за умови, що люди будуть кидати на ЗСУ гроші", ― сказав Артем Дудінський.

За його словами, всі гроші від туристів віддають для допомоги війську, а заробіток отримують лише від продажу переробленої продукції. Це зокрема, ефірні олії, мило, ароматичні мішечки, букети лаванди тощо. Для того, аби отримати 150 мілілітрів ефірної олії, необхідно зібрати близько 15 кілограмів квітів.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок