Андрій Хромих працює водієм медичної роти 116-ї бригади ТрО. До цього був оператором протитанкового ракетного комплексу. Про службу у бригаді боєць розповів в інтерв’ю Суспільному.
Андрій Хромих на позивний "Храмой" – з Полтави. Нині служить на Донеччині водієм медичної роти 116-ї бригади ТрО.
"Наша бригада виконує там бойові завдання в повному складі. Я на даний час проходжу службу за спеціальністю водій спеціального автомобіля медичної роти на посаді водія. До цього я проходив службу в цій же бригаді в 144-му батальйоні в роті вогневої підтримки оператором протитанкового ракетного комплексу. Служба моя почалася в даному підрозділі з весни минулого року", – розповів Андрій Хромих.
Андрій Хромих за кермом автівки. Суспільне Полтава
Восени 2023-го на Мар’їнському напрямку отримав поранення. Після цього став працювати на посаді водія медичної роти.
"При штурмі отримав уламкове поранення, отримав акубаротравму – розрив барабанної перетинки, так звану контузію і був госпіталізований. Після лікування і проходження реабілітаційного періоду повернувся назад до свого підрозділу. Тут спокійніше, безпечніше. Трішки одразу було не по собі, бо звик уже до такої "двіжухи" якоїсь, то було нуднувато. Зараз моє завдання – це поранених, хворих доставляти до лікувальних закладів"
Андрій Хромих працює на посаді водія медичної роти. Суспільне Полтава
Військових з поля бою евакуюють медики, розповів військовослужбовець. На евакуацію обов’язково виїжджає фельдшер, водій та водій-санітар.
"Все залежить від ситуації – куди треба їхати, що треба робити. Як правило, перебувають на місцях бойовий медик, в нього ж так само є і побратими, які допомагають те ж саме здійснити завантаження, перевантаження, надати первинну допомогу – все від ситуації, скільки потрібно для цього людей"
Водій медичної роти 116-ї бригади ТрО Андрій Хромих. Фото надані А. Хромих
За словами Андрія, трапляються ситуації, коли поранених воїнів вивозять побратими і не чекають на евакуацію.
"Мій побратим потрапив у ситуацію, коли поруч розірвалася міна. Він отримав тяжкі поранення. Його врятував сам командир підрозділу, який, незважаючи на всю заборону використання транспортних засобів, власним автомобілем поїхав і забрав його безпосередньо з лінії зіткнення, чим врятував йому життя"
Бригада – це одна команда, де всі спілкуються на рівних, незалежно від віку, статі та посади, переконаний воїн.
"Чи це медики, чи це мінометники, чи водії інших підрозділів – всі один з одним спілкуються, всі вітаються, це може бути солдат і майор, 50 років, а солдату 25 років, вони розмовляють на рівних – просто в людини є свої якісь посадові обов'язки. Так, він видає накази, а ця людина повинна їх виконати. І вони виконуються, ці накази, всі знаходять спільну мову", — додав Андрій Хромих.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok