У Полтавській області працівників ВЛК підозрюють у продажі документів із фіктивними діагнозами

У Полтавській області працівників ВЛК підозрюють у продажі документів із фіктивними діагнозами

Де затримали членів ВЛК на Полтавщині за продаж фіктивних довідок
Правоохоронці та затриманий член ВЛК на Полтавщині. Сайт ГУНП у Полтавській області

Правоохоронці на Полтавщині затримали чотирьох працівників військово-лікарської комісії. Їх підозрюють у видачі фіктивних довідок, за допомогою яких військовозобов’язані незаконно перетнули кордон.

Як розповіла Суспільному 21 червня речниця управління Служби безпеки України у Полтавській області Інна Усова, уникнути мобілізації допомагали голова районної військово-лікарської комісії та підлеглі лікарі. За даними слідства, чоловік шукав осіб, які хотіли уникнути служби, та разом із колегами підписував документи з фіктивними діагнозами.

Продаж документів із фіктивними діагнозами: на Полтавщині затримали членів ВЛК
Працівниця поліції під час обшуку. Сайт ГУНП у Полтавській області

Ці довідки були підставою зняття з військового обліку і надавали право виїзду за кордон. При цьому військовозобов’язані не проходили медогляд, а лише платили за документи. Вартість такої послуги ― 5 тисяч доларів, розповіла Інна Усова.

Як повідомили на офіційному сайті поліції Полтавщини, йдеться про лікарів ВЛК при Миргородському територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки. Усім обрали запобіжні заходи, також ведуть пошуки інших причетних. Двоє людей незаконно перетнули кордон за фіктивними довідками.

Члени ВЛК продавали фіктивні довідки для ухилянтів на Полтавщині: що відомо
Правоохоронці та затримані члени ВЛК під час слідчих дій. Сайт ГУНП у Полтавській області

Під час обшуків у підозрюваних вилучили документи, а також ініціювали скасування фіктивних довідок. Голові ВЛК та трьом лікарям повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу:

  • частиною 1 статті 366 ― підроблення документів службовою особою;
  • частиною 5 статті 27, статті 336 ― пособництво в ухиленні від призову за мобілізацією.

Найбільша санкція ― позбавлення воліПозбавлення волі – кримінальне покарання в Україні, яке полягає в ізоляції засудженого від суспільства та поміщенні його до кримінально-виконавчої установи до п’яти років.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок