Кашлюк, вітряна віспа та скарлатина на Полтавщині: із чим пов’язаний високий рівень захворюваності

Кашлюк, вітряна віспа та скарлатина на Полтавщині: із чим пов’язаний високий рівень захворюваності

На Полтавщині захворюваність на інфекційні хвороби, такі як кашлюк, скарлатина та вітряна віспа перевищує багаторічні показники.

Про це Суспільному розповів епідеміолог обласного центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

"Моїй донечці шість місяців, її звати Єва, ми прийшли вакцинуватися від коклюшу і плануємо робити всі вакцини. Вважаю, що це дуже важливо для маленьких дітей, тому що зараз дуже багато новин про спалахи епідемії і вважаю, що це правильне рішення", — повідомила місцева жителька Наталія Афанасьєва.

Кашлюк, вітряна віспа та скарлатина на Полтавщині
Наталія Афанасьєва прийшла з донькою до лікарні робити щеплення. Суспільне Полтава

"Кашлюка за минулий тиждень було зареєстровано вісім випадків. Це значно більше, ніж у нас хворіє зазвичай. За тиждень у нас звичайна захворюваність – це не більше одного випадку. Це захворювання те, що керується вакциною. Це пов’язано у першу чергу з неповним, недостатнім охопленням профілактичними щепленнями",повідомив епідеміолог центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

"Підлість кашлюка у тому, що він розпочинається як звичайна вірусна інфекція. І вже тільки на другому-третьому тижні з’являються приступи кашлю, які характерні для кашлюку. Як правило, вони частіше вночі, характеризуються нападоподібним кашлем, до рвоти", — пояснила завідувачка амбулаторії сімейної медицини Лариса Рогозіна.

Кашлюк, вітряна віспа та скарлатина на Полтавщині: із чим пов’язаний рівень захворюваності
Наталія Афанасьєва з донькою Євою. Суспільне Полтава

Зі слів Андрія Байбарзи, у порівнянні із середніми багаторічними показниками, більше, ніж уп’ятеро зросла й захворюваність на скарлатину та більше, ніж удвічі на вітряну віспу.

"Зареєстровано за тиждень 25 випадків скарлатини, це менше, ніж на попередньому тижні, однак значно більше, ніж захворюваність середня. Пов’язано це із періодичністю цього захворювання. Тобто, керується це тим, що хворіють нею один раз у житті і при накопиченні тих, хто перехворів, захворюваність у цілому знижується", розказав епідеміолог центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

"Це бактеріальне захворювання, викликається стрептококом, воно характеризується підвищеною температурою, інтоксикацією, слабкістю, головним болем, почервонінням горла, а також висипкою, висипка дрібноплямиста", — розповіла завідувачка амбулаторії сімейної медицини Лариса Рогозіна.

Перед щеплення дитину оглядають
Огляд у лікаря. Суспільне Полтава

На відміну від кашлюку, проти скарлатини та вітряної віспи щеплень немає.

"У зв’язку з цим досить високий рівень захворюваності – 250 випадків за попередній тиждень. Хворіють у першу чергу діти старшого дошкільного віку і молодші школярі. Пов’язано це, як у скарлатини, із періодичністю захворювання. повідомив епідеміолог центру контролю і профілактики хвороб Андрій Байбарза.

Вона проявляється висипами на тілі, температура може бути. Також висипи можуть бути ще на слизових оболонках. Протікає вона у дошкільнят неважко, але підлітки можуть хворіти досить таки важко з високою температурою", — пояснила завідувачка амбулаторії сімейної медицини Лариса Рогозіна.

Зі слів Андрія Байбарзи, найбільше випадків хвороб виявили у Полтавській громаді. А на спад захворюваності слід очікувати у літньо-осінній період.

Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok

На початок